Po raz kolejny Zespół Szkół w Piaskach wziął udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zorganizowaliśmy na terenie szkoły Piknik Europejski. Podczas imprezy, która odbyła się w niedzielę, 21 maja, każdy z odwiedzających mógł skorzystać z licznych atrakcji.
Uczennice Technikum kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich i kosmetycznych przygotowały pokaz fryzur „szytych”. Dodatkowo osoby zainteresowane mogły wrócić do domu w nowej fryzurze lub odmienione dzięki zabiegom kosmetycznym.
Najmłodsi uczestnicy pikniku wzięli udział m.in. w grach, które łączyły świetną zabawę z wiedzą o krajach Unii Europejskiej. Niemałą gratką dla najmłodszych była także możliwość wejścia do wozów straży pożarnej i policji.

Tego dnia wiele osób czekało na pokaz tańca i warsztaty hip-hopu prowadzone pod okiem instruktora Studia Tańca UDS – finalistów programu „Mam talent. Nie dziwi więc fakt, że zdaniem młodych miłośników tańca spotkanie z zespołem mogło trwać dłużej.

W strefie fanów motoryzacji nie mogło zabraknąć symulatora jazdy. Poza tym, wszyscy chętni mogli zobaczyć zmodernizowane szkolne warsztaty samochodowe, a nawet usiąść za kierownicą w alkogoglach! Sprawdzenie „na trzeźwo” i w bezpiecznych warunkach wpływu alkoholu na zdolności nawet najlepszego kierowcy zrobiło wrażenie na śmiałkach.
Na stoisku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prowadzono pokazy i ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W krwiobusie RCKiK z Lublina można było także oddać krew i zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego.

Ponadto podczas Pikniku Europejskiego odbył się kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie małej Gabrysi chorej na nowotwór mózgu.

ZS w Piaskach

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/06.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/06-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJADni funduszy Europejskich,Piaski,Piknik Europejski,ZS w Piaskach
Po raz kolejny Zespół Szkół w Piaskach wziął udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zorganizowaliśmy na terenie szkoły Piknik Europejski. Podczas imprezy, która odbyła się w niedzielę, 21 maja, każdy z odwiedzających mógł skorzystać z licznych atrakcji. Uczennice Technikum kształcące się...