Dzisiaj w Piaskach odbyły się VIII Targi Pracy. Chętnych do przedstawienia swoich ofert nie brakowało. Na targach pojawili się pracodawcy nie tylko z powiatu świdnickiego, ale z całego województwa.

Liczymy na to, że kolejna edycja Targów Pracy pomoże wielu osobom w znalezieniu zatrudnienia i w zmniejszeniu stopy bezrobocia. W tym momencie w PUP w Świdniku zarejestrowanych jest ponad 3 tys. osób bezrobotnych. Targi dedykowane są również uczniom, którzy kończą szkołę. To dla nich szansa, by poznać pracodawców i rynek pracy- powiedział Marcin Troć, dyrektor PUP w Świdniku oraz organizator targów. Do hali Zespołu Szkół w Piaskach zjechało się ponad 80 pracodawców z całego regionu. Byli to przedsiębiorcy, szkoły, uczelnie wyższe, agencje pracy, organizacje pozarządowe, instytucje szkoleniowe, urzędy pracy oraz instytucje państwowe, którzy prezentowali oferty z kraju i z zagranicy.- Dzisiaj współpraca samorządu z pracodawcami opiera się zarówno o działania Urzędu Pracy, ale także o różnego rodzaju innowacje, które mają za zadanie przyciągnąć potencjalnych pracodawców i zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju. Stąd nasza dbałość chociażby o infrastrukturę drogową, poprawiającą możliwości inwestycyjne naszego powiatu- powiedział starosta Dariusz Kołodziejczyk. Podczas Targów Pracy odwiedzający mieli możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami i zapoznania z ich aktualnymi propozycjami staży i ofert pracy. W jednym czasie i miejscu można było przejrzeć wiele ofert oraz sprawdzić, jakie trendy panują na rynku.- Ze wszystkich raportów na temat rynku pracy wynika, że w chwili obecnej to pracownik zaczyna dyktować warunki pracy. Teraz pracodawca musi się starać, by pozyskać jak najlepszych pracowników. Temu służą również dzisiejsze targi- powiedział Jakub Osina, przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy w Świdniku i członek zarządu powiatu.

Dzisiejsze targi  dawały możliwość poznania oczekiwań pracodawców. Służyły także zweryfikowaniu predyspozycji i umiejętności poszukujących pracy. Jak potwierdzają przedsiębiorcy, w tym momencie trudno pozyskać dobrze wykwalifikowanego pracownika. Dlatego na pomoc pracodawcom ruszyły szkoły, szczególnie te zawodowe.- W chwili obecnej następuje ścisła współpraca pracodawców ze szkołami. Tworzone są kierunki kształcenia  w zależności od zapotrzebowań rynku pracy. Na naszym terenie powstają nowe kierunki związane chociażby z lotnictwem, górnictwem, koleją, czy branżą IT. Pracodawcy dla absolwentów takich kierunków mają przygotowane atrakcyjne oferty pracy oraz gwarancje zatrudnienia- mówi wicestarosta Waldemar Białowąs.

Stopa bezrobocia w powiecie świdnickim utrzymuje się poniżej 12 %. W województwie lubelskim bezrobocie sięga 10 %, a w skali kraju wynosi nieco ponad 7%. Dlatego tak ważne są takie inicjatywy, kojarzące pracodawców z osobami poszukującymi pracy. Organizatorem VIII Targów Pracy był PUP w Świdniku, a współorganizatorami było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz Zespół Szkół w Piaskach.

Zapisz

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC04727-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC04727-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIPiaski,PUP w Świdniku,VIII targi pracy
Dzisiaj w Piaskach odbyły się VIII Targi Pracy. Chętnych do przedstawienia swoich ofert nie brakowało. Na targach pojawili się pracodawcy nie tylko z powiatu świdnickiego, ale z całego województwa. - Liczymy na to, że kolejna edycja Targów Pracy pomoże wielu osobom w znalezieniu zatrudnienia i w zmniejszeniu stopy bezrobocia....