W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym istnieje obawa, że na teren Gminy Rybczewice może nastąpić podrzucanie psów i kotów przez mieszkańców miast oraz innych gmin. Obowiązkiem Gminy jest zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie i umieszczanie w schronisku dla zwierząt. gmina informuje, że koszt przekazania psa do schroniska wynosi ok. 1500 zł i wydatki z tym związane pokrywane są z budżetu Gminy.

W przypadku zauważenia podrzucania psa lub kota Urząd Gminy Rybczewice prosi o informowanie o takim zdarzeniu telefonicznie tel. (81) 58-44-567 lub drogą elektroniczną urzad@rybczewice.pl oraz zapisywanie numerów rejestracyjnych samochodów z których mogą być wyrzucane psy lub koty. Dane osób udzielających informacji zostaną zachowane w tajemnicy.

Pomoc mieszkańców może ułatwić ustalenie właścicieli podrzucanych psów i kotów co spowoduje pociągnięcie ich do odpowiedzialności, a gminę uchroni od ponoszenia wydatków z budżetu, które mogłyby być przeznaczone na rozwój Gminy na rzecz swoich mieszkańców.

UG Rybczewice

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/dog-916099_1280-1024x682.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/dog-916099_1280-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIbezdomne psy,bezdomne zwierzęta,Gmina Rybczewice
W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym istnieje obawa, że na teren Gminy Rybczewice może nastąpić podrzucanie psów i kotów przez mieszkańców miast oraz innych gmin. Obowiązkiem Gminy jest zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie i umieszczanie w schronisku dla zwierząt. gmina informuje, że koszt przekazania psa do...