26 kwietnia w Remizie Strażackiej w Krzesimowie odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Organizatorem konkursu było Międzyszkolne Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie, Oddział Powiatowy LOP w Świdniku z siedzibą w Krzesimowie oraz Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie. Patronat nad konkursem objęli: starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz Zarządu Okręgu LOP w Lublinie. W uroczystości podsumowania konkursu udział wzięli laureaci konkursu, rodzice i nauczyciele. W spotkaniu uczestniczył również wójt Gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Świdniku Danuta Rękas.

Uroczystość rozpoczął występ uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Lipiec przygotowali pouczające przedstawienie o tematyce ekologicznej. Następnie Katarzyna Adamiak, przewodnicząca Komisji Konkursowej, odczytała protokół z obrad Komisji. W konkursie wzięło udział 193 uczniów z 14 placówek oświatowych z terenu Powiatu Świdnickiego. Konkurs odbył się w sześciu kategoriach tematycznych oraz w czterech kategoriach wiekowych. Nagrodzono łącznie 94 autorów prac plastycznych oraz 10 autorów zdjęć. Fundatorami nagród dla uczestników konkursu byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Gmina Mełgiew oraz Starostwo Powiatowe w Świdniku.

Organizatorzy spotkania dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom i rodzicom za zainteresowanie dzieci konkursem i pomoc w przygotowaniu prac konkursowych. Dziękujemy również naszym specjalnym gościom za udział w spotkaniu oraz sponsorom za sfinansowanie zakupu nagród dla uczestników konkursu.

Konkurs obył się w sześciu kategoriach tematycznych:

  1. Konkurs plastyczny dla dzieci 5 i 6 letnich z grup przedszkolnych oraz klas „0” i I szkół podstawowych pod hasłem „Łąka i jej mieszkańcy”.
  2. Konkurs plastyczny dla uczniów klas II-III szkół podstawowych pod hasłem „Mój przyjaciel owad”.
  3. Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pod hasłem „W magicznym świecie pszczół” -plakat lub praca przestrzenna.
  4. Konkurs plastyczny dla klas I- III gimnazjum pod hasłem „Ziemia –żyjąca planeta”- plakat.
  5. Konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV-VI oraz klas I-III gimnazjum pod hasłem „Wiosna
    w obiektywie”.
  6. Konkurs techniczny dla uczniów klas IV-VI pt. „Domek dla owadów”.

Komisja Konkursowa obradująca w składzie powołanym przez organizatora, doceniając bardzo wysoki poziom prac konkursowych, a w szczególności samodzielność wykonania oraz różnorodność wykorzystanych technik plastycznych, postanowiła nagrodzić łącznie 83 prace konkursowe autorstwa 94 uczestników. Przyznano również 10 nagród dla uczestników konkursu fotograficznego.

Wyniki konkursu:

1.Konkurs plastyczny dla dzieci 5 i 6 letnich z grup przedszkolnych oraz klas „0” i I szkół podstawowych  pod hasłem „Łąka i jej mieszkańcy”

I miejsce  – Paweł Skrzypek 5 lat Przedszkole Niepubliczne Edyta Szostakiewicz

I miejsce  – Ola Tworóg klasa I SP. Krzesimów

I miejsce  – Karolina Gruszka klasa „0” SP. Mełgiew

II miejsce  – Kacper Jurak klasa I SP. Mełgiew

II miejsce  – Maja Piłat klasa „0” SP. Krzesimów

II miejsce   – Stanisław Miazga lat 7, klasa I SP. Krępiec

III miejsce  – Julia Kosmala lat 5, Przedszkole Niepubliczne „Bartuś „w Mełgwi

III miejsce – Marysia Chabros  klasa „0” SP. Mełgiew

III miejsce  -Maja Grabińska lat 6, Przedszkole Niepubliczne Edyta Szostakiewicz

WYRÓŻNIENIA:

  1. Filip Opaliński klasa „0” SP. Mełgiew
  2. Zosia Chabros klasa „0” SP. Mełgiew
  3. Piotr Serwin klasa I SP. Krzesimów
  4. Iwonka Cybul lat 5 Przedszkole Niepubliczne „Bartuś” w Mełgwi
  5. Zuzanna Gajzler lat 5 Przedszkole Niepubliczne „Bartuś” w Mełgwi
  6. Anna Kołodziejczyk lat 6 Przedszkole Niepubliczne Edyta Szostakiewicz

7.Tomek Serenda  klasa „0” SP. Krzesimów

  1. Ania Kordyga lat 6 Przedszkole Niepubliczne „Bartuś” w Mełgwi
  2. Bartek Derkacz klasa „0” SP. Mełgiew
  3. Martynka Rozwałka lat 6 SP. Dominowie
  4. Kacper Seroka klasa „0” SP. Krzesimów
  5. Lena Stadnik klasa I SP. Krzesimów
  6. Julia Wesołowska klasa „0” SP. Mełgiew
  7. Paulina Serenda klasa I SP. Krzesimów.
  8. Dawid Mędrek lat 5 Przedszkole Niepubliczne Edyta Szostakiewicz
  9. Remek Gągoł klasa „0” SP. Krzesimów

2.Konkurs plastyczny dla klas II i III pod hasłem „Mój przyjaciel owad”

I miejsce – Małgorzata Ścirka klasa III SP. Dominów

I miejsce – Joanna Niewiadomska klasa III SP. Krzesimów

II Miejsce – Zuzanna Gołąb klasa III SP. Mełgiew

II miejsce -Dominika Franczak klasa IIIa SP. nr 5 w Świdniku

III miejsce – Maciej Banach klasa II SP. Dominów

III Miejsce – Paulina Tworóg klasa III SP. Krzesimów

III miejsce -Martyna Słomka klasa III SP. Dominów

  1. Konkurs plastyczny dla klas II i III pod hasłem „Mój przyjaciel owad”

I miejsce -Oliwia Pastusiak klasa IIIa SP. nr 5 w Świdniku

I miejsce – Dominika Wawszczak klasa II  SP. Krzesimów

I miejsce -Julia Dziurawiec klasa III SP. Dominów

II miejsce – Amelia Czupryn klasa II SP. Dominów

II miejsce – Klaudia Baran klasa III SP. Krzesimów

II miejsce – Paulina Dzwonkowska klasa II SP. Krzesimów

III miejsce – Oliwia Dyzma klasa IIIa  SP. Mełgiew

III miejsce – Maria Sowa klasa III SP. Jacków

III miejsce – Marek Czuchryta klasa II SP. Krzesimów

WYRÓŻNIENIA:

  1. Nikola Rozwałka klasa III SP. Dominów
  2. Weronika Gała lat 8 SP. Dominów
  3. Szymon Wójcik klasa IIIa SP. Nr5 w Świdniku
  4. Agnieszka Oleszek klasa II SP. Krzesimów
  5. Nikola Szyszkowska klasa II SP. Mełgiew
  6. Kacper Piłat klasa III SP. Krzesimów
  7. Agata Krukowska klasa II SP. Mełgiew
  8. Maja Iwaniak klasa II SP. Krzesimów
  9. Alicja Banach klasa III SP. Mełgiew
  10. Bartek Tracz klasa III SP. Dominów

Nagrodę specjalną za pracę zespołową w tej  kategorii otrzymują:

Klasa IIA oraz klasa IIB ze Szkoły Podstawowej w Krępcu.

Grupa wiekowa -gimnazjalna w tej kategorii tematycznej:

Nagroda -Karolina Kozak klasa I Gimnazjum SOS-W w Świdniku

Nagroda – Julia Fabian klasa I Gimnazjum przy SOS-W w Świdniku

Nagroda – Wojciech Pytka klasa I Gimnazjum przy SOS-W w Świdniku

4.Konkurs plastyczny dla klas IV-VI pod hasłem „W magicznym świecie pszczół”  

I miejsce – Sylwia Czarnota i Sandra Nowak klasa VI SP. Krzesimów

I miejsce – Agnieszka Królik i Kuba Seweryński klasa V SP. Krzesimów

I miejsce – Maja Matys klasa VI SP. Krzesimów

II miejsce – Natalka Gadzała klasa V SP. Krzesimów

III miejsce – Anna Bondarczuk i Angelika Bochniarz klasa V SP. Krzesimów

Wyróżnienie  – Nikola Daniel i Ewelina Archała klasa V SP. Trawniki

  1. Konkurs plastyczny dla klas IV-VI pod hasłem „W magicznym świecie pszczół”

I miejsce  -Ala Niewiadomska i Ewa Zając klasa VI SP. Krzesimów

I miejsce  -Maja Gołąb klasa V  SP. Mełgiew

I miejsce – Natalka Adamiak i Kinga Wójcik klasa V SP. Krzesimów

I miejsce – Miłosz Tokarski klasa Vb – SP. Trawniki

I miejsce – Julka Matys i  Wiktoria Bielak klasa IV SP. Krzesimów

II  miejsce- Antonii Rybak klasa V SP. Jacków

II miejsce -Magda Skiba klasa VI SP. Krępiec

II miejsce -Wioletka  Masiukiewicz klasa IV SP. Krzesimów

III miejsce – Małgorzata Okoń klasa V SP. Dominów

III miejsce – Jakub Krzeszowiec  i Filip Mazur klasa V SP. Jacków

WYRÓŻNIENIA:

  1. Magda Chylińska klasa VI SP. Krępiec
  2. Samuela Szemro klasa Vb SP. Trawniki
  3. Martyna Wesołowska i Joanna Śliwińska klasa IV ZS w Mełgwi
  4. Patrycja Renc klasa VI SP. Jacków
  5. Zuzia Bronecka klasa V SP. Podzamcze
  6. Justyna Hajkowska klasa IV SP. Krzesimów
  7. Martyna Kotarska i Magda Woźnica klasa IV SP. Krzesimów
  8. Zuzanna Celejewska klasa VI -SP. Podzamcze
  9. Ola Chyćko i Patrycja Białecka klasa V SP. Krzesimów
  10. Wiktoria Żmuda klasa IV SP. Krzesimów
  11. Konkurs techniczny dla klas IV-VI pt. „Domek dla owadów”

I miejsce – Natalia Pilecka klasa V -SP. Krępiec

II miejsce- Jan Pyra klasa V SP. Krępiec

III miejsce – Maja Wasilewska klasa IV SP. Mełgiew

WYRÓŻNIENIE – Julia Szyszkowska klasa IV -SP. Mełgiew

7.Konkurs plastyczny dla klas I-III gimnazjum pod hasłem „Ziemia żyjąca planeta”  

NAGRODA -Żaneta Białkowska klasa IIIb gimnazjum przy ZS w Mełgwi

WYRÓŻNIENIA

  1. Kasia Marzec i Zuzanna Chyćko kl. I Gimnazjum przy ZS w Mełgwi
  2. Alicja Pawelec klasa IIIb Gimnazjum przy ZS w Mełgwi
  3. Dominik Dziurawiec klasa IIIb Gimnazjum przy ZS w Mełgwi Konkurs fotograficzny dla klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum pt. „Wiosna w obiektywie” 

I miejsce – Filip Mazur klasa V Szkoła Podstawowa w Jackowie

I miejsce – Natalka Adamiak klasa V Szkoła Podstawowa w Krzesimowie

I miejsce – Alan Mikulak klasa IVa Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

II miejsce -Alicja Pawelec klasa IIIb  Gimnazjum przy Zespole Szkół w Mełgwi

II miejsce – Aleksandra Wróbel klasa IVa Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

II miejsce -Konrad Gadzała klasa IV Szkoła Podstawowa w Krzesimowie

III miejsce -Wiktoria Bielak kl.Vb Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

III miejsce -Agnieszka Królik klasa V Szkoła Podstawowa w Krzesimowie

WYRÓŻNIENIA:

1.Gabriela Gajowiak klasa Vb Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

2.Dawid Bartosik klasa Vc Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/67.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/67-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJADAnuta Rękas,IV Powiatowy Konkurs Przyrodniczy,Ryszard Podlodowski,Szkoła Podstawowa w Krzesimowie,Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie,Wójt Gminy Mełgiew
26 kwietnia w Remizie Strażackiej w Krzesimowie odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Organizatorem konkursu było Międzyszkolne Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie, Oddział Powiatowy LOP w Świdniku z siedzibą w Krzesimowie oraz Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi”...