– Wydaje mi się, że atmosfera w tej szkole jest wyjątkowa. Nie ma tu niezdrowej rywalizacji, nie czuć presji, a nauczyciele zawsze służą pomocą – tak o Zespole Szkół im. C.K Norwida mówi Ania z III klasy- technik logistyk.

Dziś propozycje szkoły można było poznać, zobaczyć, a nawet degustować na Placu Konstytucji 3- go Maja. Za nami bowiem II Wojewódzkie Targi Turystyczno ‑Gastronomiczne „Gastro Travel” Świdnik  2017, których organizatorem był ZS Nr 1. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Starosta Powiatu Świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk.

Można było odwiedzić stanowiska wystawiennicze, degustować potrawy przygotowane przez uczniów, czy wziąć udział w licznych konkursach. Przedsięwzięcie zorganizowano już po raz drugi, by promować branżę turystyczną i gastronomiczną spośród wielu istniejących na rynku. To także promocja „Norwida” – szkoły dającej szerokie możliwości edukacyjne w tych obszarach.

– Cieszy fakt, że dziś szkolnictwo zawodowe przeżywa prawdziwy renesans, bo rynek pracy pokazuje, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w zawodach, jakie proponujemy, wciąż rośnie – mówił, rozpoczynając imprezę, dyrektor Z S nr 1, Krzysztof Gałan.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu, w osobach – starosty Dariusza Kołodziejczyka, wicestarosty Waldemara Białowąsa oraz przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji, partnerów zawodowych i sponsorów.

Cieszę się, że już po raz drugi mogę uczestniczyć w targach promujących poszukiwane i przyszłościowe zawody. Jako samorząd chcemy tworzyć coraz lepsze warunki do nauki w naszych szkołach powiatowych. Wszystko po to, by dobrze rozwinięta infrastruktura przyciągała jak najwięcej nowych uczniów. – podkreślał starosta, Dariusz Kołodziejczyk.

Podczas imprezy na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji min. występy muzyczne, pokazy mody, tańca, czy degustacje. Dzisiejsze wydarzenie swoim występem uświetniły także uczennice Z.S nr 1 – Katarzyna Kusy, Karolina Czubak oraz Natalia Krysa.

O szkolnictwie w powiecie mówił wicestarosta Waldemar Białowąs. – Mogę śmiało powiedzieć, że to dla nas priorytet. Powstająca właśnie hala sportowo-widowiskowej przy I LO, boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół w Trawnikach oraz inwestycja całorocznych kortów tenisowych przy PCEZ są tego dowodem. Obiekty sportowe wzbogacają bazę i ofertę edukacyjną placówek, a zwracają się w postaci sukcesów sportowych uczniów. – mówił wicestarosta.

Jedną z głównych atrakcji targów była „Grillowa majówka”, podczas której starostowie oraz dyrektor „Norwida” mogli popisać się kulinarnie, przyrządzając smakołyki z grilla. Przygotowali m.in: „zawijaski norwidowskie”, czyli śliwkę zawijaną w boczek, bakłażana z mozzarellą, czy karczek po staropolsku.

Wśród wystawców znaleźli się m.in. Hotel Dwór Choiny, OSM Piaski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, Społem, Komnata Jana III Sobieskiego. Konkurs na najbardziej atrakcyjne stanowisko wystawiennicze wygrali: Z.S nr 1 im. K.C Norwida, Słowiański Gród w Wólce Bielecki oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mełgwi.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_0333-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_0333-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAGastro Travel,II Wojewódzkie Targi Turystyczno ‑Gastronomiczne „Gastro Travel”,Norwid,Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku
- Wydaje mi się, że atmosfera w tej szkole jest wyjątkowa. Nie ma tu niezdrowej rywalizacji, nie czuć presji, a nauczyciele zawsze służą pomocą – tak o Zespole Szkół im. C.K Norwida mówi Ania z III klasy- technik logistyk. Dziś propozycje szkoły można było poznać, zobaczyć, a nawet degustować na...