Trzecia z rzędu wygrana Piaskovii!

Trzecią z rzędu wygraną zanotowali futboliści Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego na własnym boisku zwyciężyli Unię Wilkołaz 2:1 (2:0). We wcześniejszych meczach klasy okręgowej piasecki zespół okazał się lepszy od Granitu w Bychawie (4:1) oraz u siebie od rezerw I-ligowej Wisły Puławy (2:1)!
Bramki: Łukasz Strug (5′), Jakub Bomba (15′-rzut karny).
Piaskovia: Jakub Błaszczak, Jakub Bomba, Dawid Sowiński, Mateusz Ziętek (66′ Jakub Dąbrowski), Tomasz Belcarz, Wojciech Gawrylak, Adam Słowik, Tomasz Szklarz (90’+1′ Mateusz Kowalczyk), Mykhailo Harkavka (75′ Tomasz Nowak), Mateusz Wilk (75′ Przemysław Ziętek), Łukasz Strug.
Początek meczu zapowiadał dość łatwe zwycięstwo gospodarzy. Już po kwadransie gry było 2:0 dla Piaskovii. Najpierw po składnej akcji całej drużyny dokładnym podaniem do Łukasza Struga popisał się Mykhailo Harkavka. Popularny „Struś” zmylił bramkarza i spokojnie skierował futbolówkę do siatki. Dziesięć minut później w roli głównej znów wystąpił Harkavka. Nasz zawodnik został sfaulowany w obrębie pola karnego i arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Bomba. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W tym czasie przyjezdni praktycznie nie zagrozili bramce Jakuba Błaszczaka.
Po zmianie stron obraz gry zupełnie niespodziewanie uległ zmianie. Stroną dominującą była Unia. Efektem tego była kontaktowa bramka w 77 minucie zdobyta po strzale z rzutu karnego. Coraz częściej było „gorąco” pod bramką Błaszczaka i dopiero wejście na boisko Tomasza Nowaka oraz Przemysława Ziętka zmieniło sytuację. Rezerwowi wnieśli sporo ożywienia w poczynania miejscowych. Po faulu na Nowaku sędzia podyktował kolejny rzut karny. Niestety tym razem Bomba trafił w słupek. Warto jeszcze odnotować ładne uderzenie Struga, po którym piłka także ostemplowała słupek oraz silny strzał Nowaka z trudem obroniony przez dobrze dysponowanego w tym dniu golkipera gości.
Kolejnym, tym razem wyjazdowym rywalem Piaskovii będzie Tur Milejów. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę 7 maja o godz. 17.