Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II” jest inicjatorem dzisiejszego Ulicznego Happeningu. To już piąta edycja wydarzenia poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego i wskazującego problem dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi.

Happening rozpoczęła swoim wykładem Renata Jolanta Kopacz, specjalista psychiatra, pracownik Oddziału Psychiatrii Sądowej Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie.

Mówiła min. o tym, kiedy należy skorzystać z pomocy psychologa, a kiedy udać się do psychiatry. Poruszyła także temat częstych zachorowań na depresję.

– To, że czasem jesteśmy smutni to normalne. Jednak kiedy taki stan, połączony z niechęcią do życia, utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, należy udać się po pomoc do specjalisty – wyjaśniała Renata Kopacz. – Mój pacjent prosił, bym dziś przekazała Państwu jego radę dla wszystkich zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Leczenie wymaga czasu i cierpliwości, wtedy można liczyć na efekty.

W części artystycznej zaprezentowali się: Dariusz Tokarzewski, Grupa taneczno-teatralna „Pasjonaci” z ŚDS PSONI, Zespół wokalny „Ach To My” z WTZ PSONI oraz uczniowie I LO w Świdniku.

– Dziękuję za organizację już piątej edycji wydarzenia, które przyczynia się do zwiększenia poziomu tolerancji i pomaga w integracji społecznej, tak potrzebnej osobom z zaburzeniami psychicznymi. Jednocześnie pragnę wyrazić szacunek i wdzięczność pracownikom instytucji opieki i integracji za codzienny trud wkładany w pracę. – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta powiatu świdnickiego.

Swoją twórczość mieli okazję dziś zaprezentować uczestnicy POW „Stacja Świdnik II”, Powiatowego Klubu Samopomocy „TOR” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Świdniku i DPS w Świdniku.

Do godz. 14.00 przy Muszli Koncertowej oraz na placu przy fontannie będą odbywać się także gry i zabawy integracyjne.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_0207-1-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_0207-1-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDPS,POW „ Stacja Świdnik II”,V Uliczny Happening,WTZ,zaburzenia psychiczne
Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II” jest inicjatorem dzisiejszego Ulicznego Happeningu. To już piąta edycja wydarzenia poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego i wskazującego problem dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Happening rozpoczęła swoim wykładem Renata Jolanta Kopacz, specjalista psychiatra, pracownik Oddziału Psychiatrii Sądowej Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Mówiła min. o tym, kiedy należy...