Kilkadziesiąt minut potrzebowali świdniccy policjanci na ustalenie sprawcy kradzieży roweru. Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny świdnickiej Policji przyjął zgłoszenie o kradzieży roweru z klatki schodowej jednego z bloków. Pokrzywdzony właściciel wycenił straty na 1,5 tys. zł. Kryminalni przystąpili do działania. Już w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia mundurowi ustalili sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do winy.

Policjanci odzyskali także skradziony przez niego rower, który ten wstawił do lombardu. Za kradzież grozi teraz 24-latkowi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jednoślad został już zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Policjanci jednocześnie apelują o większy nadzór nad swoim mieniem, o właściwe zabezpieczenie przed potencjalnymi sprawcami pozostawianych przedmiotów. Odnosząc się do znanego powiedzenia: „okazja czyni złodzieja” tym bardziej powinniśmy zadbać o własne mienie, jeśli przedstawia dużą wartość.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/policja.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/policja-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPP Świdnik,odzyskali rower,skradziony rower
Kilkadziesiąt minut potrzebowali świdniccy policjanci na ustalenie sprawcy kradzieży roweru. Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny świdnickiej Policji przyjął zgłoszenie o kradzieży roweru z klatki schodowej jednego z bloków. Pokrzywdzony właściciel wycenił straty na 1,5 tys. zł. Kryminalni przystąpili do działania. Już w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia mundurowi ustalili...