Dzisiaj (9 czerwca 2017 r.) w I LO w Świdniku odbyło się ciekawe spotkanie ze słynnym youtuberem Ryanem Socashem. Organizatorem wydarzenia było Biuro Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku wraz z liceum.

– Takie spotkania mają na celu zainspirować młodych ludzi do myślenia o swojej karierze w sposób nieszablonowy. Chcieliśmy pokazać alternatywny sposób przedsiębiorczości, łączenie pasji z zarobkiem. To również lekcja „na żywo” języka angielskiego, albowiem spotkanie było prowadzone w tym języku- zapowiedział Jakub Osina, członek zarządu powiatu.

Biuro Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku oraz I LO zorganizowały już drugie takie spotkanie z ciekawą, inspirującą osobą. Poprzednio (w grudniu 2016 roku) gościem „Bronka” był Kris Cichonski – weteran Afganistanu, obecnie pomagający innym weteranom cierpiącym na zespół stresu pourazowego. – To drugie spotkanie zorganizowane we współpracy ze starostwem. Kolejna ciekawa lekcja języka obcego, ale również patriotyzmu, gdyż Amerykanin opowiadał o tym, jak pokochał Polskę- mówi wicedyrektor I LO, Aneta Jagieła.

Dzisiejszy gość potwierdził, że jest zafascynowany naszym krajem. Ryan Socash prowadzi kanał „Kult America”, jest również dyrektor zarządzającym Mediakraft PL oraz ekspertem marketingu wideo w Internecie . – Można powiedzieć, że dopóki nie odkryłem Polski, byłem swego rodzaju włóczęgą. Teraz Polska jest moim domem, kocham ten kraj. Mam tutaj dwójkę dzieci, żonę. Podróżuję po Polsce, by dotrzeć to takich miejsc, jak Świdnik. W ten sposób odkrywam prawdziwe serce Polski- mówi Ryan Socash. Youtuber podczas spotkania podzielił się z młodzieżą nie tylko spojrzeniem na nasz kraj, ale także historią swojego czasami niełatwego życia. Dał również cenne wskazówki dotyczące pracy z użyciem Internetu. – To nie jest łatwa praca i nie dla każdego. Przede wszystkim trzeba mieć dobry plan tego, co chce się robić, zacząć to robić i to regularnie. Niektórych odstrasza to, że nie mają dobrego sprzętu, albo czasu. Najważniejsze, żeby zacząć, nawet jeśli się czasem nie udaje. Należy się nie zrażać i konsekwentnie realizować swoje cele- wyjaśnia Socash.

Ryan spędził w powiecie świdnickim dwa dni. Dokumentował wycieczkę po Świdniku i innych miejscach powiatu śladami historii min. Świdnickich Spacerów. – Czasami podróżujemy z punktu A do punktu B i nie zatrzymujemy się na dłużej. Dopiero kiedy się zatrzymamy i rozejrzymy, dostrzegamy prawdziwe skarby ukryte w historii takich miejsc, jak Świdnik. Dla mnie każde miasto jest takim mikro – światem – dodał Socash.

Biuro Promocji i Przedsiębiorczości świdnickiego starostwa przygotowuje film relacjonujący spotkanie z gościem. Osobny, pełny emocji odcinek o naszych okolicach pojawi się też w ciągu kilku dni na kanale Ryana – Kult America. Zapis relacji LIVE z dzisiejszej prezentacji w „Bronku” można znaleźć tutaj.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_0165-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_0165-300x300.jpgRed.AKTUALNOŚCIEDUKACJAROZMAITOŚCI#nowoczesnypowiat,Aneta Jagieła,I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,Inspiracja,Jakub Osina,lubelskie,Lubelszczyzna,Powiat Świdnicki w Świdniku,Prezentacja,Ryan Socash,Stanisław Stefańczyk,Starostwo Powiatowe w Świdniku,swidnik,youtube
Dzisiaj (9 czerwca 2017 r.) w I LO w Świdniku odbyło się ciekawe spotkanie ze słynnym youtuberem Ryanem Socashem. Organizatorem wydarzenia było Biuro Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku wraz z liceum. - Takie spotkania mają na celu zainspirować młodych ludzi do myślenia o swojej karierze w sposób nieszablonowy....