Perła Mełgiew walczy do końca

Pomimo porażki 1:2 w kluczowym meczu rundy wiosennej z Traweną piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Perła Progres z Mełgwi nie odpuszczają. W swoim kolejnym meczu grupy II B klasy podopieczni grającego trenera Rafała Dybały pokonali na wyjeździe ULKS Sprint Wierzchowiska aż 6:1 (3:0). Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu matematyczne szanse mełgwian na wyprzedzenie w ligowej tabeli swoich konkurentów z Trawnik jeszcze są. Będzie to niezwykle trudne, choć dopóki piłka w grze…
Bramki: Tomasz Korona 4 (15′, 42′, 86′, 89′), Rafał Muzyka 2 (28′, 65′).
Perła Progres: Przemysław Hajkowski, Mateusz Dybała, Sebastian Gołąb, Rafał Porębski, Hubert Rak, Michał Hajkowski, Adam Gajowiak, Kamil Piłat (65′ Artur Derkacz), Grzegorz Sidor, Tomasz Korona, Rafał Muzyka.
Wyjazdowy przeciwnik, pomimo sporych braków kadrowych w ekipie wicelidera nie nastręczył mełgwianom większych problemów. Ostre strzelanie już w 15 minucie rozpoczął nie kto inny jak Tomasz Korona. Najlepszy snajper grupy II B klasy trafił jeszcze raz przed przerwą. Wcześniej drugiego gola dla Perły zdobył Rafał Muzyka. Po zmianie stron nadal ton grze nadawali przyjezdni. W 65 minucie do siatki trafił Muzyka. Końcówka spotkania należała do popularnego „Koronki”, który w 86 i 89 zdobył swoją odpowiednio: 26 oraz 27 bramkę w tym sezonie.