Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku zaprosili dziś dzieciaki ze świdnickich przedszkoli oraz młodzież z gimnazjów z terenu powiatu na piknik naukowy. Na gości czekała moc atrakcji.

Najmłodsi uczyli się robić ogromne mydlane bańki, mogli też własnoręcznie ozdobić tekturowe zamki i zamalować szkolne podwórko kredą. Uczniowie świetnie wcielili się w role dziecięcych animatorów malując maluchom twarze i tańcząc z nimi „Kaczuchy”.

Dla starszych przeznaczone były stoiska naukowe: kącik matematyczny, gdzie gości witała wielka liczba π, biologiczny, na którym można było zapoznać się z budową ludzkiego organizmu. Było też miejsce na niebezpieczne i ciekawe eksperymenty, jak na przykład…podpalanie dłoni! Wszyscy chętnie próbowali swoich sił w niełatwej sztuce chodzenia po linie, czyli slackline.

Piknik był też okazją do wręczenia nagród gimnazjalistom, którzy wzięli udział w konkursie biologiczno-chemicznym, zorganizowanym dla nich przez nauczycieli z I LO. Miejsce trzecie zajęli gimnazjaliści z Trawnik, drugie ze Świdnika, zaś konkurs wygrała młodzież z Gimnazjum w Mełgwi. Nagrody zwycięzcom wręczył wicestarosta Waldemar Białowąs, który serdecznie zachęcał młodych ludzi do podjęcia nauki w „Bronku” – To szkoła z długimi tradycjami, jeśli Wasze zainteresowania skupiają się wokół chemii i biologii warto wybrać to liceum – mówił wicestarosta – tym bardziej, że takie specjalizacje są szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Wicestarosta podkreślał też, że to szkoła z potencjałem, która stale się rozwija Wkrótce powstanie na jej terenie nowoczesna pełnowymiarowa hala sportowo-widowiskowa.

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_0309-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_0309-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKABronek,I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,piknik naukowy,Waldemar Białowąs
Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku zaprosili dziś dzieciaki ze świdnickich przedszkoli oraz młodzież z gimnazjów z terenu powiatu na piknik naukowy. Na gości czekała moc atrakcji. Najmłodsi uczyli się robić ogromne mydlane bańki, mogli też własnoręcznie ozdobić tekturowe zamki i zamalować szkolne...