Wczoraj Gmina Mełgiew obchodziła swoje coroczne święto. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą. Po liturgii barwny korowód pod przewodnictwem Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew z grupą Mażoretek oraz pocztów sztandarowych – Gminy Mełgiew, sołtysów, szkół, strażaków i władz samorządowych przemaszerował do amfiteatru.

W uroczystości wzięli udział min: reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Michał Zdun, wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs oraz przedstawiciele instytucji z terenu powiatu.

W tym roku obchody Dni Mełgwi miały jednak wyjątkowy charakter ze względu na zaszczytny jubileusz.

– Mełgiew obchodzi 700 – lecie swojego istnienia. Pierwsze wzmianki o miejscowości datuje się na rok 1317. Już świętujemy, ale główne uroczystości planujemy w połączeniu ze świętem plonów na 27 sierpnia – zapowiada Ryszard Podlodowski, Wójt Gminy Mełgiew.

Uroczystość była również okazją do podsumowań i wyjawienia planów inwestycyjnych na najbliższy rok.

– Stawiamy przede wszystkim na inwestycje drogowe. Łącznie z Powiatem realizujemy obecnie inwestycję dotyczącą trzech ulic w miejscowości Krępiec. – mówił wójt.

Mieszkańcy gminy zdawali się być zadowoleni nie tylko z atrakcji zapewnionych przez organizatorów, ale i z tego, że mieszkają właśnie tu.

– Na pewno mogę powiedzieć, że są w naszej gminie dogodne warunki dla rozwoju dzieci. Kameralne przedszkole, różnorodne zajęcia dodatkowe w ośrodku kultury – taniec współczesny, plastyka, gra na instrumentach. I to wszystko w bardzo przystępnych cenach, dlatego ja jestem zadowolona – mówi pani Patrycja, mieszkanka gminy Mełgiew.
W części artystycznej zaprezentowała się Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew i Zespół „Podzamcze”. Następnie można było podziwiać występy zespołów tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury.
Tego dnia największą publiczność zgromadził jednak występ gwiazdy wieczoru – zespołu Power Play. Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami przy akompaniamencie zespołu LaVa.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_0343-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_0343-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA700-lecie,Dni Mełgwi,Gmina Mełgiew,Power Play,Ryszard Podlodowski
Wczoraj Gmina Mełgiew obchodziła swoje coroczne święto. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą. Po liturgii barwny korowód pod przewodnictwem Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew z grupą Mażoretek oraz pocztów sztandarowych - Gminy Mełgiew, sołtysów, szkół, strażaków i władz samorządowych przemaszerował do amfiteatru. W uroczystości wzięli udział min: reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego...