Mieszkańcy całego powiatu będą mogli oddawać głosy poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do urny. Karty do głosowania i urny znajdują się w pomieszczeniach recepcyjnych KPP Świdnik i KP Piaski oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy  ul. Wyszyńskiego 12 i Miejskim Centrum Profilaktyki przy ul. Norwida 2. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej rozpoznawalnego zdaniem mieszkańców dzielnicowego.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. To oni najczęściej spotykają się z mieszkańcami i rozmawiają o ich problemach oraz starają się znaleźć ich rozwiązanie. Mają również za zadanie diagnozowanie lokalnych zagrożeń oraz ich przeciwdziałanie. Dzielnicowi w szczególności angażują się w profilaktykę społeczną i zachęcają mieszkańców do podejmowania wspólnych działań oraz inicjatyw. Wszystko po to, aby wszyscy czuli się bezpiecznie w swoim sąsiedzkim otoczeniu .

Obecnie na terenie na terenie powiatu świdnickiego pracuje 13 dzielnicowych: 7 na terenie samego miasta Świdnik, 1 dzielnicowy z terenu gminy Mełgiew oraz 5 dzielnicowych obsługujących teren działania Komisariatu Policji w Piaskach, czyli gminy Piaski, Trawniki oraz Rybczewice.

Sylwetki dzielnicowych zaprezentowane są na stronie Komendy Powiatowej Policji w Świdniku w zakładce „dzielnicowi” – http://swidnik.lubelska.policja.gov.pl/lsw/dzielnicowi/dzielnicowi-kpp-w-swidn/64054,Dzielnicowi-KPP-w-Swidniku.html.

 

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/police-159894_1280-512x1024.pnghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/police-159894_1280-300x300.pngD.C.AKTUALNOŚCIdzielnicowy,konkurs na dzielnicowego,KPP Świdnik
Mieszkańcy całego powiatu będą mogli oddawać głosy poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do urny. Karty do głosowania i urny znajdują się w pomieszczeniach recepcyjnych KPP Świdnik i KP Piaski oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy  ul. Wyszyńskiego 12 i Miejskim Centrum Profilaktyki przy ul. Norwida 2. Konkurs ma na...