Członkowie Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów wygrali projekt „Dobry start – Świdnik Miasto Dla Rowerów”. Projekt finansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zdobyli 5 000 zł na swoją działalność.

-Cieszymy się, że udało nam się wygrać projekt. Z tej kwoty chcemy zakupić tablet, kamerkę sportową i podstawowy sprzęt naprawczy do rowerów, naklejki z logotypem stowarzyszenia oraz flagę promującą ŚMDR – mówi prezes stowarzyszenia Klaudia Waryszak-Lubaś.

ŚMDR jest kontynuacją Świdnickiej Masy Krytycznej działającej od 2012 r. Należy do Polskiej sieci Miast Dla Rowerów, która zajmuje się poprawą infrastruktury, zmianą prawa i edukacją rowerową.

W ramach projektu stworzone będą: artykuły, wywiady oraz filmiki promujące zrównoważony transport w naszym mieście oraz raport na temat badań natężenia ruchu rowerowego w Świdniku. Ma być sporządzony dzięki badaniom natężenia ruchu rowerowego w Świdniku.

-Na tej podstawie składamy wnioski do UM oraz Starostwa o uzupełnienie i budowę infrastruktury rowerowej. Od lat działamy na rzecz rozwoju ruchu drogowego w Świdniku. Dzięki nam powstało w mieście 5 stacji roweru miejskiego, na nasz wniosek pod wszystkimi szkołami powstały wiaty rowerowe. Co roku wygrywamy projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. – wylicza Klauda Waryszak- Lubaś.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/art-row-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/art-row-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDobry start - Świdnik Miasto Dla Rowerów,Klaudia Waryszak-Lubaś,Świdnik Miasto Dla Rowerów
Członkowie Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów wygrali projekt „Dobry start - Świdnik Miasto Dla Rowerów”. Projekt finansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zdobyli 5 000 zł na swoją działalność. -Cieszymy się, że udało nam się wygrać projekt. Z tej kwoty chcemy zakupić tablet, kamerkę sportową i podstawowy sprzęt naprawczy do...