Zaciera, czyli tzw. zupa dla ubogich. W trudnych czasach jedli ją rodzice i dziadkowie, z pokolenia na pokolenie przekazując recepturę. Dziś warto przypomnieć sobie tę smaczną i prostą potrawę.

Już w niedzielę 23 lipca odbędzie się po raz czternasty Trawnicka Zaciera, zwana też Festiwalem Dwóch Dolin. Organizatorzy to Gmina Trawniki i GOK. Co roku ta barwna impreza przyciąga tłumy!
Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz imprez powiatowych, bo to okazja by pochwalić się niezwykłymi walorami kulturowymi i kulinarnymi powiatu świdnickiego.

Wydarzenie rozpocznie VII Nadwiślański Festiwal Piosenki i Przyśpiewki Ludowej.
Wśród atrakcji będzie również konkurs potraw regionalnych, można więc będzie skosztować przysmaków wiejskich nawet z XVIII wieku, w tym tradycyjnej zaciery.
Oto szczegóły:

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/07/zaciera.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/07/zaciera-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKulinariaKULTURA I ROZRYWKAfestiwal,Trawnicka Zaciera,Trawniki,zaciera
Zaciera, czyli tzw. zupa dla ubogich. W trudnych czasach jedli ją rodzice i dziadkowie, z pokolenia na pokolenie przekazując recepturę. Dziś warto przypomnieć sobie tę smaczną i prostą potrawę. Już w niedzielę 23 lipca odbędzie się po raz czternasty Trawnicka Zaciera, zwana też Festiwalem Dwóch Dolin. Organizatorzy to Gmina Trawniki...