Inauguracja rozgrywek piłkarskiej B klasy w Mełgwi odbyła się już na nowym boisku, które powstało dzięki staraniom właścicieli firmy Progres pp. Katarzyny i Edwarda Kotulskich oraz Wójta Gminy Ryszarda Podlodowskiego. Gospodarze z Perły Progres stanęli na wysokości zadania i w dniu świętowania Jubileuszu 700-lecia swojej miejscowości w derbach powiatowych wysoko bo aż 5:0 (1:0) pokonali LKS Wierzchowiska. Przed rozpoczęciem meczu upominek w postaci sprzętu sportowego wręczył gospodarzom Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.

Bramki: Adrian Duda 3 (21′, 82′, 84′), Adrian Kalita (52′), Patryk Mizura (90’+1′).

Perła Progres: Przemysław Hajkowski, Hubert Rak (60′ Adam Gajowiak), Sebastian Gołąb (80′ Rafał Porębski), Rafał Dybała, Michał Hajkowski, Łukasz Masłowski, Łukasz Gołąb, Adrian Kalita, Dawid Kurkiewicz (65′ Mateusz Dybała), Adrian Duda, Tomasz Korona (75′ Rafał Muzyka).

Wierzchowiska: Patryk Korona, Piotr Mazur, Tomasz Tomczyk, Mateusz Wawszczak, Paweł Kozak, Tomasz Sapuła, Cezary Grum (73′ Daniel Sznajder), Adrian Świech, Krystian Wójcik (60′ Patryk Augustyniak), Przemysław Kozioł, Marcin Winiarczyk (58′ Maciej Ruszniak).

Przewaga gospodarzy nad spadkowiczem z A klasy nie podlegała żadnej dyskusji. Piłka pięć razy lądowała w siatce Patryka Korony i trzeba przyznać, że dla przyjezdnych był to tego dnia „najniższy wymiar kary”. Ostrzał bramki przyjezdnych rozpoczął król strzelców z poprzedniego sezonu czyli Tomasz Korona. Popularny „Koronka” ewidentnie nie miał swojego dnia. Między innymi po podaniu głową od Rafała Dybały przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali. Na inaugurację nowego sezonu wyręczył go Adrian Duda, który zanotował hat-tricka oraz asystę. Rezultat potyczki otworzył w 21 minucie kiedy to najsprytniej zachował się w zamieszaniu na polu karnym Wierzchowisk. Po zmianie stron najpierw na listę strzelców wpisał się Adrian Kalita. Otrzymał prostopadłe podanie od „Dudiego” i będąc sam na sam z Koroną uderzył celnie w lewy róg bramki. Wynik 2:0 utrzymał się aż do 82 minuty. Potem do końcowego gwizdka sędziego padły jeszcze trzy gole. Najpierw w obrębie szesnastki przez Daniela Sznajdera sfaulowany został Duda, a chwilę potem sam poszkodowany „wymierzył” sprawiedliwość z jedenastu metrów. Dwie minuty później „Dudi” skompletował swojego hat-tricka wykorzystując podanie rezerwowego Rafała Muzyki. Przyjezdnych już w doliczonym czasie gry „dobił” inny zmiennik Patryk Mizura. Przy jego golu także asystował Muzyka.

Cieszymy się z udanej inauguracji na nowym boisku. Cel przed drużyną niezmiennie jest ten sam od dwóch lat – awans do A klasy. Przed nami jeszcze długa droga, ale wierzymy, że do trzech razy sztuka i tym razem na finiszu sezonu będziemy świętować promocję na wyższy szczebel rozgrywkowy – przyznał Rafał Dybała, grający trener Perły Progres Mełgiew.

W II kolejce rozgrywek B klasy Perłę Progres Mełgiew, w niedzielę 3 września o godz. 16, czeka wyjazdowy mecz derbowy w Dorohuczy z tamtejszym Virem. Natomiast futboliści trenera Jarosława Góry czyli LKS Wierzchowiska w tym terminie będą pauzować.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/21175917_1816830501663951_1993815465_n.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/21175917_1816830501663951_1993815465_n-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORTMełgiew,nowe boisko,Perła Progres,Perła Progres Mełgiew
Inauguracja rozgrywek piłkarskiej B klasy w Mełgwi odbyła się już na nowym boisku, które powstało dzięki staraniom właścicieli firmy Progres pp. Katarzyny i Edwarda Kotulskich oraz Wójta Gminy Ryszarda Podlodowskiego. Gospodarze z Perły Progres stanęli na wysokości zadania i w dniu świętowania Jubileuszu 700-lecia swojej miejscowości w derbach powiatowych...