Do sądu karnego trafi sprawa 24-letniego mieszkańca miejscowości Oleśniki. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości awanturował się w miejscu publicznym, próbował uciec w trakcie interwencji oraz posiadał przy sobie marihuanę. Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Wczoraj, około godz. 15.30 świdniccy policjanci udali się do miejscowości Oleśniki, gdzie przed miejscowym sklepem doszło do awantury. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich zachowywał się nerwowo i agresywnie. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Okazał się nim 24-letni mieszkaniec miejscowości Oleśniki. Mężczyzna w chwili, gdy był zatrzymywany przez policjantów wyrzucił trzymany w reku foliowy zwitek. Jak się okazało było w nim ponad 3 gramy marihuany. Ponadto badanie alkomatem potwierdziło, ze awanturnik był nietrzeźwy. Urządzenie wskazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna po sporządzeniu stosownej dokumentacji służbowej został przekazany pod opiekę rodziny.

Teraz o konsekwencjach za jego zachowanie zdecyduje sąd karny. Zgodnie z obowiązującym prawem kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/68-111707.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/68-111707-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCImarihuana,nietrzeźwy awanturnik,Oleśniki
Do sądu karnego trafi sprawa 24-letniego mieszkańca miejscowości Oleśniki. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości awanturował się w miejscu publicznym, próbował uciec w trakcie interwencji oraz posiadał przy sobie marihuanę. Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz kara grzywny. Wczoraj, około godz. 15.30 świdniccy policjanci udali się do miejscowości Oleśniki, gdzie przed...