25 sierpnia odbyło się specjalne spotkanie w Urzędzie Gminy Rybczewice, podczas którego europoseł Krzysztof Hetman wręczył nagrodę specjalną w wysokości 500 zł dla Koła Gospodyń Wiejskich  „Marysieńki w Pilaszkowicach” za najpiękniejszy wieniec dożynkowy, prezentowany podczas Dożynek Powiatu Świdnickiego, które odbyły się w Rybczewicach Drugich w niedzielę 20 sierpnia.

Podczas spotkania Panie z KGW otrzymały od Pani Wójt Gminy Rybczewice – Elżbiety Masicz specjalne podziękowanie za godne reprezentowanie gminy Rybczewice, za ogromne zaangażowanie oraz twórczy i aktywny udział w tegorocznym wydarzeniu.

Starosta Powiatu Świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk wręczył paniom z KGW upominki od Starostwa.

„Marysieńki w Pilaszkowicach” oraz KGW Pilaszkowice Drugie reprezentowały Gminę Rybczewice i Powiat Świdnicki na tegorocznych Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu 27 sierpnia.

Na prośbę Sekretarz Województwa Lubelskiego – Anny Augustyniak nagrodzony wieniec został przekazany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, gdzie pozostanie przez jakiś czas promując tradycje dożynkowe.

Gratulujemy!

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/IMG_6437-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/IMG_6437-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKADożynki,Koło Gospodyń Wiejskich Marysieńki,Marysieńki,wieniec dożynkowy
25 sierpnia odbyło się specjalne spotkanie w Urzędzie Gminy Rybczewice, podczas którego europoseł Krzysztof Hetman wręczył nagrodę specjalną w wysokości 500 zł dla Koła Gospodyń Wiejskich  „Marysieńki w Pilaszkowicach” za najpiękniejszy wieniec dożynkowy, prezentowany podczas Dożynek Powiatu Świdnickiego, które odbyły się w Rybczewicach Drugich w niedzielę 20 sierpnia. Podczas spotkania...