Wczoraj policjanci ze świdnickiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Celem przedsięwzięcia było propagowanie prawidłowych zachowań rowerzystów na drodze. Policjantom towarzyszył ks. Janusz Kozłowski, który sam jest zapalonym rowerzystą i codziennie pokonuje długie kilometry jednośladem.

Akcja została przeprowadzona wczoraj w godzinach przed południowych. Mundurowi z naszej komendy wraz z księdzem z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku obserwowali rowerzystów poruszających się po mieście, a szczególnie przyglądali się ich zachowaniu pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez cyklistów było przejeżdżanie na rowerze przez przejście dla pieszych. Jednak zamiast mandatów otrzymywali pouczenia. Prawidłowe zachowania rowerzystów nagradzane były odblaskami od policjantów i katolicką lekturą od duchownego.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/68-110533.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/68-110533-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPP Świdnik,oceniali rowerzystów,rowerzyści,świdnicka drogówka
Wczoraj policjanci ze świdnickiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Celem przedsięwzięcia było propagowanie prawidłowych zachowań rowerzystów na drodze. Policjantom towarzyszył ks. Janusz Kozłowski, który sam jest zapalonym rowerzystą i codziennie pokonuje długie kilometry jednośladem. Akcja została przeprowadzona wczoraj w godzinach przed południowych. Mundurowi z naszej komendy wraz z...