W piątek 11 sierpnia w Galerii „Za szybą” MOK otwarto wystawę „Poezja w szafie”. To inicjatywa Grupy Literackiej „Metafora”.
-Cieszymy się z tego jak wiele osób przyszło. Tak bardzo lubimy zaskakiwać swoimi nowatorskimi pomysłami, których jeszcze świdniczanie nie widzieli. Czytanie poezji z szafy, jak i samo jej wyposażenie okazało się strzałem w dziesiątkę – przyznaje Karol Gibuła z „Metafory”.
Oprócz szafy i koszulek główną atrakcją otwarcia wystawy był występ Kamili Krzeszowiec – poetki gitary, związanej z grupą miłośników poezji.
W trakcie wydarzenia Mateusz Wszelaki złożył na ręce członków grupy patronat rekomendacyjny „Dystryktu Young – strefy młodych”.
-Jest nam niezmiernie miło czytać, że nasze „działania mogą przynieść wiele korzyści w środowisku młodzieży oraz przyczynić się do odkrycia literackich talentów” – mówi Karol Gibuła.

Wystawa jest kontynuacją wydarzenia „Letni wieczór z poezją – literackie pranie”, podczas którego słowa lokalnych twórców poezji zostały wyprane i zawieszone na sznurach w ogrodzie. Gdy widowisko poetyckie trwało, literackie pranie wyschło na wietrze i powędrowało do szafy z poezją.
Przedsięwzięcie było podsumowaniem otwartych cykli spotkań, na które składały się: „Wierszowane porządki w szufladzie”, „Majówka literacka”, „Wakacyjna wolność poetycka”, „Czas na poezję – kwadrans poetycki”.

A już dzisiaj kolejny projekt „Metafory” – „Poetyckie spa”. O godzinie 18.00 w Kawiarni Artystycznej MOK-u. Wstęp wolny!

 

 

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/Metafora-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/Metafora-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAKarol Gibuła,Metafora,Poetyckie SPA,Poezja w szafie
    W piątek 11 sierpnia w Galerii „Za szybą” MOK otwarto wystawę „Poezja w szafie”. To inicjatywa Grupy Literackiej „Metafora”. -Cieszymy się z tego jak wiele osób przyszło. Tak bardzo lubimy zaskakiwać swoimi nowatorskimi pomysłami, których jeszcze świdniczanie nie widzieli. Czytanie poezji z szafy, jak i samo jej wyposażenie okazało się...