Będzie podwyżka, ale niższa i nie od razu – tak ustalili przedstawiciele miasta i powiatu na kolejnym już spotkaniu w tej sprawie.

Siedziba Starostwa Powiatowego w Świdniku to budynek przy ul. Niepodległości 13. Lokal należy do Gminy Miejskiej Świdnik. W marcu władze miejskie wystosowały pismo informujące o zmianach stawek czynszu za zajmowany lokal. Czynsz wzrósł o blisko 10 tys. zł miesięcznie.

Za 1m2 starostwo płaciło 5 zł, a po podwyżce miało to być 14 zł. Za podpiwniczenie czynsz wzrósł ze złotówki na ponad 2 zł.

Urzędnicy tłumaczyli, że obecne stawki nie były zmieniane od 5 lat.
Zarząd powiatu nie chciał się zgodzić na zaproponowane warunki, dlatego w maju doszło do wypowiedzenia umowy najmu lokalu.

Urzędnicy starostwa mieli 3 miesiące na opuszczenie budynku. Termin minął 31 lipca.

W międzyczasie pojawiły się medialne doniesienia, że władze powiatu zamierzają przenieść siedzibę w inne miejsce, nawet poza Świdnik. Zarząd odpowiadał jednak na doniesienia jednoznacznie.

– Najważniejsze jest dobro mieszkańców i ich wygoda w trakcie załatwiania spraw w urzędzie. Dlatego nie wyobrażam sobie żeby siedziba starostwa znajdowała się w innym miejscu niż Świdnik – dementował plotki Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu.

Przedstawiciele miasta i powiatu są jednak po kolejnym spotkaniu, na którym doszło do porozumienia. Do końca roku stawka za metr kwadratowy ma wzrosnąć do 8 zł, a od stycznia czynsz wyniesie 12 zł.

– Mamy wstępne ustalenia zaakceptowane przez obie strony. Najważniejsze, że udało się osiągnąć kompromis – komentuje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_2648.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/06/DSC_2648-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDariusz Kołodziejczyk,Jakub Osina,porozumienie,porozumienie miasta i powiatu,siedziba starostwa,wypowiedzenie najmu
Będzie podwyżka, ale niższa i nie od razu - tak ustalili przedstawiciele miasta i powiatu na kolejnym już spotkaniu w tej sprawie. Siedziba Starostwa Powiatowego w Świdniku to budynek przy ul. Niepodległości 13. Lokal należy do Gminy Miejskiej Świdnik. W marcu władze miejskie wystosowały pismo informujące o zmianach stawek czynszu...