AKTUALNOŚCISPORT

Trampkarze Piaskovii też wygrali na inaugurację

Drużyna trampkarzy starszych LKS Piaskovia zmagania w nowym sezonie Lubelskiej Ligi zainaugurowała wyjazdowym meczem z POM Iskra Piotrowice. Podopieczni trenera Michała Blocha w rozgrywki weszli z cennym zwycięstwem 5:2 (3:2).
Bramki: Albert Kicia 3 (27′, 31′-rzut karny, 50′), Kacper Danielewicz (6′), Damian Kapica (68′).
Piaskovia: Jan Depta, Karol Ziętek, Kacper Rycerz, Kasper Krupiński, Krystian Michałowski, Kacper Danielewicz, Adrian Pochwatka, Kornel Woźniak, Paweł Ponieważ, Albert Kicia, Damian Kapica oraz Maciej Ścibak, Dawid Jagiełło.
Spotkanie rozpoczęło się od precyzyjnego strzału przy słupku w wykonaniu Kacpra Danielewicza. Wcześniej wspaniałym podaniem do strzelca popisał się Kornel Woźniaka. Chwilę potem gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. W 27 minucie po rzucie rożnym powstało spore zamieszanie podbramkowe, a pięknym uderzeniem z około 18 metrów pod poprzeczkę popisał się Albert Kicia. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się ten sam zawodnik pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Danielewiczu. Rywale w doliczonym czasie gry zdołali zdobyć gola kontaktowego. Po zmianie stron znów w roli głównej wystąpił Kicia, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z golkiperem POM-u trafiając przy słupku na 4:2. Rezultat potyczki ustalił Damian Kapica.
Mecz toczył się pod nasze dyktando. Dwa błędy w obronie w pewnym momencie co prawda spowodowały lekką nerwówkę, ale na szczęście wyszliśmy z tego obronną ręką. Warta pochwalenia jest bardzo dobra postawa Kacpra Danielewicza. Jego ciężka praca na treningach procentuje wspaniałą grą na skrzydle. Był naszym „motorem napędowym” w ofensywie, ale również bardzo dobrze pracował w defensywie – przyznał po zakończeniu spotkania Michał Bloch, szkoleniowiec trampkarzy młodszych Piaskovii.
W II kolejce Piaskovia znów zagra na wyjeździe. W niedzielę 3 września o godz. 11 zmierzy się w Jabłonnej z tamtejszym Avenirem.