Na tę chwilę czekali amatorzy tenisa ziemnego ze Świdnika i okolic. Dziś bowiem odbyło się uroczyste otwarcie kortów tenisowych Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku. Inwestycja była obiektem ciekawości mieszkańców od początku budowy. Najpierw stanął łukowaty, drewniany szkielet, który pokryty został specjalną błękitno-białą plandeką. Plandeka ta składa się z 2 warstw, pomiędzy które stale wtłaczane jest powietrze. Warto dodać, że biała część pokrycia kortów przewodzi ponad 90% światła dziennego, co pozwoli na duże oszczędności energii. Korty przykryte są halą lekkiej konstrukcji o powierzchni 1347 mkw., wyposażone w nawierzchnię zewnętrzną syntetyczną posiadającą certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. W ramach inwestycji ukształtowany został teren zielony o powierzchni ok. 622 mkw. i wykonane nowe chodniki o powierzchni ok. 250 mkw.

Wśród gości na otwarciu kortów pojawili się m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – wicemarszałek Krzysztof Grabczuk oraz Michał Zdun – dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa, przedstawiciele władz gmin powiatu świdnickiego, dyrektorzy powiatowych szkół oraz jednostek i straży.

Witając gości dyrektor PCEZ-u Anna Goral zaznaczyła, że szkoła zawsze stara się zawsze zapewnić uczniom zajęcia wychowania fizycznego na najwyższym poziomie. Podziękowała władzom powiatu świdnickiemu za finansowe wsparcie dla tej inwestycji, zaś wicestaroście świdnickiemu Waldemarowi Białowąsowi za pomysł budowy całorocznych kortów i osobiste zaangażowanie w inwestycję.: – Nasza szkoła posiada pełnowymiarową salę gimnastyczną, boisko orlik, a teraz możemy cieszyć się pięknymi, nowoczesnymi kortami do tenisa, które stanęły w miejscu starych ziemnych kortów – mówiła dyrektor Goral – w dodatku, co bardzo ważne, można z nich korzystać przez cały rok. Taką bazą sportową można skutecznie przyciągać do szkoły nowych uczniów.

– Fani tenisa ziemnego z powiatu świdnickiego mogą już korzystać z dwóch nowopowstałych kortów, zachęceni na przykład niedawnym triumfem Łukasza Kubota na Wimbledonie – zapraszał starosta Dariusz Kołodziejczyk – Ta inwestycja jest kolejnym przykładem skuteczności obecnego zarządu powiatu w zdobywaniu środków zewnętrznych.

Prezes KT Avia Świdnik Piotr Bartoszek wręczył wicestaroście Waldemarowi Białowąsowi oraz dyrektor Annie Goral symboliczne podziękowania za nieoceniony wkład w rozwój świdnickiego tenisa.

– Wszechstronny rozwój młodych ludzi powinien być priorytetem samorządów, które prowadzą placówki edukacyjne. W przypadku Powiatu Świdnickiego tak właśnie jest – podkreślał wicestarosta Białowąs – na kortach uczyć się tenisa będą uczniowie wszystkich naszych szkół w ramach lekcji w-f. Możliwość profesjonalnego treningu będzie mieć także młodzież z klubu Avia. Inne szkoły także wzbogacają bazę sportową. – dodał wicestarosta – Teraz z niecierpliwością na otwarcie nowej hali sportowej czekają uczniowie „Bronka”, a młodzież z Trawnik od wiosny tego roku trenuje na nowym, wielofunkcyjnym boisku. Ta inwestycja  przyczyni się do zwiększenia popularności tenisa ziemnego wśród mieszkańców Powiatu Świdnickiego, zaś z pasji narodzić się mogą nowe sportowe talenty. Już w tym roku szkolnym rozpocznie się wdrażanie programu nauki gry  tenisa ziemnego, przeznaczonego dla uczniów wszystkich szkół powiatowych.

Nowy obiekt poświecił ks. Artur Hodur – wikariusz z parafii pw. Św. Józefa w Świdniku. Wspomniał też, że rozwój fizyczny jest niezastąpionym wsparciem dla rozwoju duchowego.

Przecięcia wstęgi dokonali Krzysztof Grabczuk, dyrektor PCEZ Anna Goral, ks. Artur Hodur starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz wicestarosta Waldemar Białowąs.

Emocjonujący mecz otwarcia rozegrali medaliści Mistrzostw Polski: Mateusz Piątek, Marek Oratowski, Rafał Bednarczuk i Radosław Siczek.

Inwestycja sfinansowana została ze środków Powiatu Świdnickiego przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jej koszt to 1,2 mln zł.

Na ten moment korty zostały niemal całkowicie zarezerwowane dla użytku komercyjnego, zarówno w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych, jak też w weekendy. W godzinach lekcyjnych z obiektu korzystać będą uczniowie.

 

 

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_7839-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_7839-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTAnna Goral,Dariusz Kołodziejczyk,korty tenisowe,korty tenisowe PCEZ,kryte korty,Krzysztof Grabczuk,ks. Artur Hodur,KT Avia Świdnik,Michał Zdun,PCEZ,Piotr Bartoszek,Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku,Waldemar Białowąs
Na tę chwilę czekali amatorzy tenisa ziemnego ze Świdnika i okolic. Dziś bowiem odbyło się uroczyste otwarcie kortów tenisowych Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku. Inwestycja była obiektem ciekawości mieszkańców od początku budowy. Najpierw stanął łukowaty, drewniany szkielet, który pokryty został specjalną błękitno-białą plandeką. Plandeka ta...