Fot. PAP/D.Delmanowicz
Fot. PAP/D.Delmanowicz
Państwowa Agencja Atomistyki wydała komunikat w związku z sytuacją elektrowni jądrowej w Belgii.„W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że na terenie elektrowni nie doszło do awarii, a w związku z tym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne. Dystrybucja tabletek ze stabilnym jodem na terenie okolic elektrowni jest działaniem wynikającym z polityki bezpieczeństwa i nie wynika z jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Dzięki temu mieszkańcy są wyposażeni w środki bezpieczeństwa, gdyby do awarii doszło w przyszłości”.

W związku z powyższym nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem na własną rękę.

Państwowa Agencja Atomistyki jako dozór jądrowy prowadzi bieżący monitoring sytuacji radiacyjnej kraju 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Nie nastąpiło jakiekolwiek podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski. Z danych monitoringowych Komisji Europejskiej (system EURDEP) wynika, że sytuacja radiacyjna w Europie również nie odbiega od normy (brak zagrożenia radiacyjnego).”

Zapisz

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/PAA.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/PAA-300x265.jpgredAKTUALNOŚCIZ KrajuBelgia,elektrownia atomowa,jod,Państwowa Agencja Atomistyki,wybuch jądrowy
Nie należy przyjmować preparatów z jodem na własną rękę - apeluje Państwowa Agencja Atomistyki wskazując, że na terenie elektrowni atomowej w Belgii nie doszło do awarii. Fot. PAP/D.Delmanowicz Państwowa Agencja Atomistyki wydała komunikat w związku z sytuacją elektrowni jądrowej w Belgii.„W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej...