Wrzesień, jako pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego w placówkach szkolnych zawsze obfituje w spotkania z mundurowymi, którzy przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 21. września policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Siostrzytowie, a następnego dnia trzy szkoły: w Dorohuczy, Oleśnikach i Biskupicach.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci spotykają się dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o zagrożeniach, jakie można spotkać w drodze do szkoły i ze szkoły oraz w trakcie zabaw na dworze i w domu. Dlatego policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzili szkoły w Siostrzytowie, Dorohuczy, Oleśnikach i Biskupicach. W spotkaniach wzięło udział ponad 400 dzieci.

Mundurowi opowiedzieli o zasadach ruchu drogowego i ostrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie mogą wystąpić także w domu. Apelowali, aby dzieci nie otwierały drzwi obcym, nie brały słodyczy, ani pieniędzy od nieznajomych oraz nie oddalały się od domu bez wiedzy i zgody rodziców. Przypominali też o konieczności używania odblasków i omówili zasadny ich noszenia, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

 

E.D.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/358-113277-1024x627.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/358-113277-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIEDUKACJAbezpieczeństwo,KPP Świdnik,Kręci mnie bezpieczeństwo,policja,szkoły
Wrzesień, jako pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego w placówkach szkolnych zawsze obfituje w spotkania z mundurowymi, którzy przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 21. września policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Siostrzytowie, a następnego dnia trzy szkoły: w Dorohuczy, Oleśnikach i Biskupicach. W ramach kampanii 'Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny' organizowanej...