ZUS w województwie lubelskim przyjął już 3 tysiące wniosków o emerytury w obniżonym wieku.

Wiek emerytalny dla kobiet obniży się do 60 lat, a dla mężczyzn do 65 lat, dokładnie od 1 października. ZUS szacował, że do końca roku po świadczenia zgłosi się łącznie nawet 16 tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego. Wnioski mogli składać od 1 września i wiele osób ruszyło po emeryturę przy pierwszej możliwej okazji.

Dzienny wpływ wniosków o emerytury był kilkakrotnie większy niż w ubiegłych miesiącach. W ciągu zaledwie sześciu dni (od 1 do 8 września) około 3 tysięcy osób w województwie złożyło wniosek o przyznanie świadczenia. To co piąta z osób uprawnionych do emerytury w obniżonym wieku.

Oprócz składających wnioski w instytucji zjawiło się również wiele osób zainteresowanych informacją w sprawie świadczeń lub spotkaniem z doradcą emerytalnym. W województwie lubelskim placówki ZUS odwiedziło w sumie prawie 14,5 tys. klientów. Ich obsługa szła jednak na tyle sprawnie, że w „najgorętsze” dni czas oczekiwania na rozmowę z pracownikiem ZUS wynosił średnio od kilku do kilkunastu minut.

ZUS Lublin

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/zus1.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/zus1-300x204.jpgD.C.AKTUALNOŚCIemerytura,obniżony wiek emerytalny,ZUS
ZUS w województwie lubelskim przyjął już 3 tysiące wniosków o emerytury w obniżonym wieku. Wiek emerytalny dla kobiet obniży się do 60 lat, a dla mężczyzn do 65 lat, dokładnie od 1 października. ZUS szacował, że do końca roku po świadczenia zgłosi się łącznie nawet 16 tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego....