Wszyscy, którzy myślą, że bezkarnie będą zanieczyszczać powietrze paląc w piecach byle czym są w wielkim błędzie. Od listopada Straż Miejska w Świdniku będzie zaglądać do kominów za pomocą drona. Dzięki tej maszynie, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt będzie można sprawdzić, gdzie spalana jest guma, plastik, czy inne szkodliwe tworzywa.

To kolejny pomysł na ekopatrol. Obok wspomnianego drona straż ma otrzymać również samochód wyposażony w laboratorium do badania jakości powietrza, cyfrowy miernik hałasu, czy termowizor – detektor. Sam dron zostanie wypożyczony. Wykonawcą czynności związanych z jego użytkowaniem jest firma USM działająca w świdnickim Regionalnym Parku Przemysłowym. Dron wyposażony jest w 6 wirników, ma średnicę ok.1,5 metra i waży ok. 10 kg. Takie wymiary umożliwiają mu uniesienie sprzętu pomiarowego.

– Są to działania przeprowadzone w ramach ekopatrolu. 70 tys. dofinansowania pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, 120 tys. zł dołożyło miasto- wyjaśnia Janusz Wójtowicz, komendant SM.

Na razie strażnicy nie chcą zdradzać gdzie rozpoczną swoje działania. Świdnik jest jednym z pierwszych miast w Polsce, gdzie będą przeprowadzone takie patrole.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/straz-miejska-1024x576.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/straz-miejska-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIdron,ekopatrol,Straz Miejska w Świdniku
Wszyscy, którzy myślą, że bezkarnie będą zanieczyszczać powietrze paląc w piecach byle czym są w wielkim błędzie. Od listopada Straż Miejska w Świdniku będzie zaglądać do kominów za pomocą drona. Dzięki tej maszynie, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt będzie można sprawdzić, gdzie spalana jest guma, plastik, czy inne szkodliwe tworzywa. To...