Trzeciego września, w niedzielę w Biskupicach przeprowadzono powiatowe zawody sportowo- pożarnicze, w których wzięło udział 13 drużyn. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Świdniku bryg. Sławomir Kowalczyk, a sędzią głównym był mł. bryg. Piotr Łowicki. Pomimo ulewnego deszczu zawody rozegrano w dwóch konkurencjach- sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych.

– To, że aura nam dzisiaj nie sprzyja to dla strażaków żaden kłopot- mówi Komendant Powiatowy PSP w Świdniku bryg. Sławomir Kowalczyk.- Strażacy muszą być przygotowani na akcje w każdych warunkach, dlatego nie dziwi fakt, że dzisiaj w zmaganiach uczestniczy, aż 10 drużyn męskich i 3 kobiece. Z naszych strażaków- ochotników możemy być dumni. Dzisiaj pokazują się od strony sportowej, ale już za tydzień będą uczestniczyć w ćwiczeniach kompanijnych, w których będą mogli się również wykazać- zapowiada komendant. O jakie ćwiczenia chodzi? 10 września w Oleśnikach zostaną przeprowadzone ćwiczenia zgrywające z innymi służbami powiatowymi, poświęcone ASF.- Niestety nieuchronnie do granic naszego powiatu zbliża się wirus afrykańskiego pomoru świń. W związku z tym przeprowadzimy ćwiczenia zgrywające różnych służb- inspekcji, straży zawodowej i ochotniczej. Będą to ćwiczenia w terenie, które mają na celu zapobieganie ewentualnemu zagrożeniu wirusem- wyjaśnia Dariusz Kołodziejczyk, Starosta Powiatu Świdnickiego, prezes ZOP Z OSP RP w Świdniku.

Pomimo niesprzyjającej aury zawody udało się przeprowadzić. Najlepsza wśród pań okazała się drużyna z Brzezic, drugie miejsce zajęła drużyna kobieca z Pilaszkowic- Bazaru, a trzecie z Dominowa.  Na pierwszym miejscu, tym razem wśród mężczyzn, byli również strażacy z Brzezic. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Izdebno, a trzecie z Piask. Za udział w zawodach podziękował zastępca wójta Trawnik Damian Baj.- Bardzo się cieszymy, że na naszym terenie odbędą się zarówno zawody, jak i ćwiczenia strażaków. Świadczy to o wysokim poziomie, jaki prezentują strażacy z jednostek w gminie Trawniki. Trzeba przyznać, że mają tutaj dużo pracy, szczególnie w okresie wiosennym. Wówczas często dochodzi do podpaleń, które są naszą bolączką. Stąd apel o rozsądek i rozwagę- powiedział Baj.

Podczas zawodów była przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chorego strażaka- ochotnika- Franka. Koledzy nie zawiedli i przyszli z pomocą. Strażacy z Piask zrezygnowali z nagrody pieniężnej na rzecz chorego Franka.  Poziom zawodów oceniony był przez sędziego, jako bardzo dobry.

 

 

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC05206-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC05206-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIBiskupice,Brzezice,OSP,powiatowe zawody sportowo- pożarnicze,straz,Zawody,zawody strażaków
Trzeciego września, w niedzielę w Biskupicach przeprowadzono powiatowe zawody sportowo- pożarnicze, w których wzięło udział 13 drużyn. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Świdniku bryg. Sławomir Kowalczyk, a sędzią głównym był mł. bryg. Piotr Łowicki. Pomimo ulewnego deszczu zawody rozegrano w dwóch konkurencjach- sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych. -...