Kolejny rekord zanotowało świdnickie lotnisko. W sierpniu obsłużono ponad 46 tys. pasażerów. Niewiele mniejszy wynik osiągnięto w lipcu bieżącego roku. To blisko 15 procentowy wzrost liczby pasażerów od 2015 roku.

Sierpień był kolejnym miesiącem, w którym PLL w Świdniku zanotował rekordowy wynik pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Jak podkreślają władze lotniska- jest to zasługa dużego zainteresowania uruchomionymi w ostatnim czasie kierunkami.

Pod koniec sierpnia odbył się pierwszy lot na trasie Kijów-Lublin-Kijów, inaugurując tym samym nowe połączenie. Loty realizowane są przez linie lotnicze Wizz Air dwa razy w tygodniu. Od czerwca Wizz Air i PLL LOT latają do Tel Awiwu. Należy też wspomnieć o lotach sezonowych do Burgas i Heraklionu, które oferują linie Small Planet. Stąd dobry wynik zanotowany podczas letniego sezonu.

Z lotniska w Świdniku możemy się również udać do Doncaster Sheffield, Dublina, Eindhoven, Liverpoolu, Londynu Luton, Londynu Stansted, Monachium, Oslo Torp i Sztokholmu Skavsta.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/r3-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/r3-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIPLL Świdnik,rekord na lotnisku,świdnickie lotnisko
Kolejny rekord zanotowało świdnickie lotnisko. W sierpniu obsłużono ponad 46 tys. pasażerów. Niewiele mniejszy wynik osiągnięto w lipcu bieżącego roku. To blisko 15 procentowy wzrost liczby pasażerów od 2015 roku. Sierpień był kolejnym miesiącem, w którym PLL w Świdniku zanotował rekordowy wynik pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Jak podkreślają...