Lider II ligi za mocny dla Wierzchowisk

W ramach piątej kolejki spotkań grupy małopolskiej II ligi futbolistki Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk na własnym boisku podejmowały Spartę Daleszyce. Lider tabeli okazał się tego dnia zbyt mocny dla ekipy prowadzonej przez trenera Marka Maciejewskiego. Gospodynie uległy przyjezdnym 2:6 (1:5). Była to druga porażka naszych dziewcząt w bieżącym sezonie.
Bramki: Weronika Fabian 2 (32′, 76′).
Wierzchowiska: Aleksandra Mańko (36′ Magdalena Badura), Natalia Flis (63′ Anna Szostak), Natalia Pielecha, Justyna Kasperek, Karolina Wieczorek, Natalia Szczygieł, Kamila Osajkowska, Jagoda Taźbirek (46′ Izabela Bartocha), Emilia Wilkołek (79′ Amanda Wasilewska), Katarzyna Kot, Weronika Fabian.
Po kwadransie gry było już 2:0 dla przyjezdnych. Najpierw piłka do siatki Aleksandry Mańko wpadła w zamieszaniu podbramkowym, a drugi gol padł po strzale z rzutu wolnego. W 22 minucie, zdaniem sędziny prowadzącej zawody Natalia Szczygieł faulowała we własnym polu karnym. Chwilę potem Sparta podwyższyła prowadzenie z „jedenastki”. 27 i 31 minuta przyniosły ekipie z Daleszyc kolejne gole. Chwilę potem Wierzchowiska wreszcie zmusiły do kapitulacji bramkarkę rywalek. Podanie Katarzyny Kot w sytuacji sam na sam wykorzystała Weronika Fabian. Przy stanie 1:5 w obrębie szesnastki – zdaniem miejscowych – nieprzepisowo była powstrzymywana Justyna Kasperek, ale sędzina prowadząca zawody nie zdecydowała się na odgwizdanie rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą nastąpiła zmiana w bramce Wierzchowisk. Na placu gry zameldowała się Magdalena Badura. W drugiej połowie przyjezdne zadowolone wysokim prowadzeniem nie forsowały tempa. W 76 minucie po raz drugi tego dnia na listę strzelczyń wpisała się Fabian, a asystę przy jej golu zaliczyła Kot. Tym razem Weronika posłała piłkę do siatki precyzyjnym lobem nad bramkarką. Przyjezdne rezultat potyczki ustaliły w 88 minucie pewnie egzekwując rzut karny.
Kolejny mecz o ligowe punkty dziewczęta LKS Wierzchowiska rozegrają w sobotę 7 października o godz. 15. Ich wyjazdowym rywalem będzie Widok Lublin.