W październiku mija rok od kiedy działa Grupa literacka „Metafora”. Przez ten czas grupa „pasjonatów słowa” zdążyła poruszyć serca i umysły wielu skrytych miłośników poezji, którzy dzięki wspólnym spotkaniom znaleźli miejsce dla swojej pasji. To głównie działania Małgorzaty Mazurek i Karola Gibuły.

– Najważniejsze dla nas jest to, aby promować poezję, lokalnych twórców oraz „zarażać” ludzi swoją pasją. Pasją do słów! Na nasze spotkania móże przyjść każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie pisarskie, i przeczytać własny wiersz lub część prozy – mówi Karol Gibuła.

Lipiec i sierpień tego roku były najbardziej pracowite dla „Metafory”. Narodził się pomysł cyklu trzech wydarzeń promujących lokalnych poetów w nietuzinkowej formie cytatów na koszulkach.

Podczas wydarzenia „Letni wieczór z poezją – literackie pranie”, które zorganizowane było w muszli koncertowej MCUS, wykonano literackie pranie, następnie rozwieszano koszulki z cytatami. Recytowano także wiersze przy akompaniamencie akordeonu Piotra Kiliańskiego i gitary Kamili Krzeszowiec. Następnie, „pachnące poezją” koszulki zostały przypięte do tablic w galerii „Za szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury, a poezja prezentowana była… z ukrytego w szafie głośnika. Na koniec, podczas kolejnego wydarzenia, koszulki powróciły do muszli koncertowej MCUS i zostały zaprezentowane przez modelki w prawdziwym pokazie mody rozświetlonym fleszami fotografów: „Mody na słowa”, połączonym z recytacją wierszy. Współorganizatorzy wydarzeń to MOK i MCUS.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/pranie1-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/pranie1-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAgrupa literacka Metafora,Karol Gibuła,Małgorzata Mazurek,Metafora,Moda na słowa
W październiku mija rok od kiedy działa Grupa literacka „Metafora”. Przez ten czas grupa „pasjonatów słowa” zdążyła poruszyć serca i umysły wielu skrytych miłośników poezji, którzy dzięki wspólnym spotkaniom znaleźli miejsce dla swojej pasji. To głównie działania Małgorzaty Mazurek i Karola Gibuły. - Najważniejsze dla nas jest to, aby promować...