-Drodzy rodzice, widzę, że to Wy denerwujecie się bardziej od swoich pociech. Z doświadczenia wiem, że dzieci bardziej radośnie i z zapałem przeżywają szkołę niż myślicie – uspokajał Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7 w Świdniku.
Zaraz potem wraz z wicedyrektor Ewą Łagożną symbolicznie pasowali najmłodszych na dumnych uczniów.

Dziś dzieci i młodzież w całej Polsce powitały po wakacjach szkołę. Zobaczyliśmy również jak w „siódemce” wygląda ten uroczysty dzień.
Począwszy od najstarszych dzieci, rozpoczynających siódmą klasę, a skończywszy na pasowaniu ” pierwszaków”, podczas uroczystej akademii dzieci i rodziców serdecznie powitało grono pedagogiczne, wyjaśniając wszelkie zmiany organizacyjne.

Ten rok nie będzie łatwy, bo po 18 latach funkcjonowania gimnazjów, od dziś zarówno uczniowie, jak i nauczyciele muszą dostosować się do zmian. Mimo głosów krytyki ze strony nauczycieli i rodziców wprowadzono w życie nową reformę edukacji.

Od roku szkolnego 2017/2018, a konkretnie od dziś wracają 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika.

W Świdniku funkcjonują trzy jednolite szkoły podstawowe oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, w którego skład wchodzą SP nr 4, z klasami Gimnazjum nr 2 i II LO.
SP nr 5 przejęła klasy Gimnazjum nr 3, SP nr 3 przejęła natomiast klasy Gimnazjum nr 1, SP nr 7 przeobraziła się w 8-letnią szkołę.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0088-2-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_0088-2-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAPiotr Bogusz,reforma szkolna,rozpoczęcie roku szkolnego,SP 7
-Drodzy rodzice, widzę, że to Wy denerwujecie się bardziej od swoich pociech. Z doświadczenia wiem, że dzieci bardziej radośnie i z zapałem przeżywają szkołę niż myślicie – uspokajał Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7 w Świdniku. Zaraz potem wraz z wicedyrektor Ewą Łagożną symbolicznie pasowali najmłodszych na dumnych uczniów. Dziś dzieci...