Mecz w ramach VI kolejki rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej pomiędzy GKS Niemce, a Piaskovią nie był porywającym widowiskiem. Wręcz przeciwnie. Spotkanie obfitowało w bardzo dużą ilość sytuacji, po których arbiter musiał sięgać po żółte kartki. Uczynił to aż dziesięć razy, w tym napominając siedmiu zawodników drużyny gospodarzy. Ekipa z Piask stanęła na wysokości zadania i zainkasowała komplet punktów. Dzięki tej wygranej, trzeciej z rzędu w tej rundzie, podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego awansowali na piątą lokatę w ligowej tabeli!

Bramki: Łukasz Strug 2 (18′, 73′).

Piaskovia: Kyrylo Mushtai, Dominik Jarosz, Krzysztof Olender, Kamil Niedzielski, Mateusz Ziętek, Jakub Bomba, Wojciech Gawrylak (76′ Tomasz Nowak), Adam Słowik (88′ Szymon Robak), Tomasz Szklarz (89′ Mateusz Kowalczyk), Mykhailo Harkavka (61′ Michał Czarnecki), Łukasz Strug (85′ Adam Wargol).
W 18 minucie rzut rożny egzekwował Dominik Jarosz. Piłkę dośrodkowaną na tzw. „krótki róg” celnym uderzeniem głową na gola dającego prowadzenie zamienił Łukasz Strug. Miejscowi po utracie bramki zaczęli odważniej atakować angażując w akcje ofensywne większą liczbę zawodników. Tuż przed przerwą po prostopadłym zagraniu piłki jeden z napastników Niemiec znalazł się w doskonałej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki. Na szczęście Kyrylo Mushtai wyszedł na przedpole, umiejętnie skrócił kąt i wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Ataki miejscowych były chaotyczne, a Piaskovia umiejętnie się broniła czyhając na okazję do kontrataku. Akcja decydująca o końcowym wyniku meczu miała miejsce w 74 minucie. Lewą stroną boiska przedarł się wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Tomasz Nowak. Będąc już na wysokości pola karnego „wrzucił” piłkę do wbiegającego w „szesnastkę” Adama Słowika. Ten efektownie z powietrza cofnął futbolówkę do Struga, a Łukasz uderzeniem z półwoleja umieścił ją w siatce.

W następnej ligowej kolejce Piaskovia na Kościelcu będzie podejmować zajmującą ostatnią lokatę w tabeli drużynę Garbarni Kurów. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 16 września o godz. 16.
 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/21744517_1830239496989718_2017028227_n.pnghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/21744517_1830239496989718_2017028227_n.pngredAKTUALNOŚCISPORTGKS Niemce,Piaskovia
Mecz w ramach VI kolejki rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej pomiędzy GKS Niemce, a Piaskovią nie był porywającym widowiskiem. Wręcz przeciwnie. Spotkanie obfitowało w bardzo dużą ilość sytuacji, po których arbiter musiał sięgać po żółte kartki. Uczynił to aż dziesięć razy, w tym napominając siedmiu zawodników drużyny gospodarzy. Ekipa...