Fanów gier komputerowych, szczególnie piłkarskiej FIFA, czeka nie lada gratka! Właśnie rozpoczęły się NTT System Quersus Puchar Polski oraz LG Mistrzostwa Polski Szkół w e-sporcie połączone z premierą FIFA 2018. Rozgrywki odbywają się w salach gimnastycznych I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku oraz Zespołu Szkół i m. C. K. Norwida w Świdniku.  Trwają od dziś do niedzieli. Do szkoły przyjechał najnowocześniejszy, super szybki, gamingowy sprzęt firmy NTT System oraz najwyższej jakości monitory 144 Hz firmy LG.

To prestiżowe, ogólnopolskie wydarzenie dla amatorów gier komputerowych objął patronatem wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs, który angażując się w promocję e-sportu dołożył wszelkich starań, aby impreza odbyła się właśnie na terenie naszego powiatu. Wydarzenie wspiera również Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

– Czekają nas trzy dni niesamowitych emocji przygotowanych przez Super Game e-sport. Gracze zmierzą się na najnowocześniejszym sprzęcie i mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Dobrej gry i sportowych emocji! – życzył Waldemar Białowąs otwierając imprezę. – Cieszę się, że dzięki naszym staraniom to prestiżowe wydarzenie odbywa się w szkołach powiatu świdnickiego. Takie imprezy, szczególnie atrakcyjne dla młodzieży bezpośrednio przyczyniają się do promocji naszego powiatu na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Należy dodać, że na zwycięzcę czeka cenna nagroda: voucher na profesjonalny fotel gamingowy, który dodatkowo może zostać ozdobiony spersonalizowanym haftem.

– Na naszych zawodach gracze premierowo zagrają w najnowszą Fifę 2018, do której kody otrzymaliśmy dziś o północy – mówi Krzysztof Biel – organizator imprezy, jeden z twórców Super Game – jutro w Pucharze Polski zawalczą najlepsi zawodnicy z całej Polski, którzy zdobywają nagrody w światowych turniejach.

Premierowy mecz w FIFA 2018 rozegrali przy aplauzie młodzieży Stanisław Stefańczyk dyrektor „Bronka” oraz Waldemar Białowąs – wicestarosta Powiatu Świdnickiego.

W programie rozgrywek znalazły się:

Turniej drużynowy Counter-Strike: Global Offensive oraz turnieje indywidualne w FIFA 18 i Counter-Strike: Global Offensive.
Counter-Strike: Global Offensive – 5 vs 5
Counter-Strike: Global Offensive – 1 vs 1
FIFA 18 – 1 vs 1

 

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_8053-1-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/DSC_8053-1-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTBronek,e-sport,I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,Krzysztof Biel,Norwid,Stanisław Stefańczyk,SUPER GAME,Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,Waldemar Białowąs,Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Świdniku
Fanów gier komputerowych, szczególnie piłkarskiej FIFA, czeka nie lada gratka! Właśnie rozpoczęły się NTT System Quersus Puchar Polski oraz LG Mistrzostwa Polski Szkół w e-sporcie połączone z premierą FIFA 2018. Rozgrywki odbywają się w salach gimnastycznych I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku oraz Zespołu Szkół i m. C....