Od 13. sierpnia uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida szkolą się w Niemczech. 42 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich technikum żywienia, technikum hotelarstwa oraz szkoły zawodowej o profilu kucharz, zdobywa doświadczenie zawodowe u pracodawców w Lipsku. Staże realizowane są w ramach projektu POWER prowadzonego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji na zasadach obowiązujących w programie Erasmus+.

Uczniowie wykonują prace w oparciu o program praktyk zawodowych stworzony we współpracy ZS nr 1 z pracodawcami, a efekty kształcenia zawodowego zostaną potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Europass Mobilność.

Opiekunki młodzieży – panie: Agnieszka Mazurek, Anna Mościbrodzka i Agnieszka Romanek zapewniają, że czterotygodniowy pobyt w Niemczech to nie tylko praca. Uczniowie mają bowiem możliwość bliższego poznania naszych zachodnich sąsiadów, ich kultury oraz zwyczajów. Doskonałą okazją do tego są wycieczki do Berlina czy Drezna. Pobyt za granicą jest też świetną szkołą charakteru – młodzież uczy się odpowiedzialności, samodzielności i wytrwałości, a także w praktyce wykorzystuje i szlifuje swoje umiejętności językowe.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/IMG_20170814_155802.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/09/IMG_20170814_155802-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAstaże zawodowe,staże zawodowe w Niemczech,uczniowie w Niemczech,Zespół Szkół Nr 1 im.C.K. Norwida,ZS nr 1
Od 13. sierpnia uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida szkolą się w Niemczech. 42 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich technikum żywienia, technikum hotelarstwa oraz szkoły zawodowej o profilu kucharz, zdobywa doświadczenie zawodowe u pracodawców w Lipsku. Staże realizowane są w ramach projektu POWER prowadzonego przez...