W tym roku Święto Zmarłych wypada w środkowy dzień tygodnia, co oznacza, że okres przygotowań, wyjazdów i odwiedzin grobów bliskich rozciągnie się w czasie. Już w najbliższy weekend znacząco zwiększy się ruch na drogach i w pobliżu cmentarzy. W związku z tym zaplanowana na ten rok akcja „Znicz” rozpoczyna się już 27 października i będzie trwać do 2 listopada. Na ten okres, jak co roku, policja planuje zwiększenie patroli skierowanych do służb aby czuwały nad bezpieczeństwem osób i mienia. Nie zapominajmy jednak aby o to bezpieczeństwo zadbać również samemu.

W ramach akcji „Znicz” świdniccy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W czasie kontroli, funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Mundurowi będą również sprawdzać trzeźwość kierowców oraz to, czy nie prowadzą oni pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pod czujnym okiem policjantów znajdą się również piesi.

Pamiętajmy jednak, że okres świąteczny zawsze sprzyja uaktywnianiu się złodziei, którzy wykorzystują nieuwagę oraz roztargnienie wynikające z pośpiechu i skupianiu się na innych czynnościach. Wychodząc z domu sprawdźmy czy drzwi i okna są odpowiednio zabezpieczone. Poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na nasze mieszkania. W podróż wyruszajmy zawsze wypoczęci, sprawnym pojazdem oraz zadbajmy o bezpieczeństwo przewożenia pasażerów (pasy, foteliki). Zachowajmy ostrożność tam, gdzie występuje zwiększone natężenie ruchu pojazdów i osób. Nie zostawiajmy w samochodach cennych rzeczy a przebywając na cmentarzach zwracajmy szczególną uwagę na bagaż, torebkę czy portfel. Drogocenne i ważne rzeczy trzymajmy przy sobie dobrze ukryte.

Przypominamy też, że osoby kwestujące na cmentarzach muszą posiadać identyfikatory i zaplombowane puszki. O prowadzonych w czasie świąt akcjach charytatywnych informują też m.in. parafie i lokalne media.

 

E.D.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/cmentarz2-1024x649.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/cmentarz2-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIAkcja "Znicz 2017",cmentarz,policja,Święto Zmarłych
W tym roku Święto Zmarłych wypada w środkowy dzień tygodnia, co oznacza, że okres przygotowań, wyjazdów i odwiedzin grobów bliskich rozciągnie się w czasie. Już w najbliższy weekend znacząco zwiększy się ruch na drogach i w pobliżu cmentarzy. W związku z tym zaplanowana na ten rok akcja „Znicz” rozpoczyna...