Czy wiecie, że dzisiaj obchodzimy Dzień Kundelka? To nieformalne, polskie święto wszystkich wielorasowych psów. Obchodzone jest 25 października, w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.  Ta data to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Z tej okazji warto zajrzeć do schroniska w Krzesimowie, gdzie kundelków nie brakuje. Tutaj na nowe domy czeka około 260 psów. Wkrótce schronisko będzie musiało się stamtąd wyprowadzić, bo kończy się umowa na dzierżawę terenu. Dlatego szczególnie w takim dniu  pomyślmy o kundelkach, które potrzebują nowego domu.  Na adopcję czeka wiele psów, a wśród nich Muka.

To czarna suczka w typie labradora. W schronisku przebywa od października 2012 roku. Jest łagodna i spokojna, trochę niepewna siebie, szczególnie na wybiegu w obecności obcych. Natomiast przez kraty sama zaczepia, próbując zwrócić czyjąś uwagę. Wobec znanych osób jest przyjacielska i ufna. No i łasa na pieszczoty i mizianie. Jest wysterylizowana.

 

Santa i Morus
Santa to średniej wielkości suczka w wieku około 5 lat. Jej syn Morus ma około 4 lat. Oba psiaki trafiły do schroniska w listopadzie 2015 roku z Urszulina. Sunia jest wesoła i kontaktowa. Morusek na wybiegu zaczepia każdego domagając się pieszczot. Mogą zamieszkać w zewnętrznym boksie,  ale dobrze czułyby się też w mieszkaniu. Ze względu na pogodne usposobienie i brak agresji, mogą trafić do domu, w którym jest inny pies lub kot oraz małe dzieci. Do adopcji w pakiecie lub osobno.

Benia i Benio

Są rodzeństwem w wieku ok. 3 lat. Do schronisku trafiły w czerwcu 2015 roku z terenu Piask. Benia jest wysterylizowana.

To tylko kilka możliwości na zdobycie przyjaciela i nowego domownika. Więcej piesków do adopcji można zobaczyć na stronie schroniska: http://krzesimow-schronisko.pl/ ,a także osobiście w schronisku. Możliwa jest również wirtualna adopcja. Wirtualny opiekun przeznaczając finansowe bądź rzeczowe darowizny na rzecz swojego podopiecznego, może podarować mu karmę, koce, smakołyki, opiekę zdrowotną oraz bardzo ważną – pomoc w znalezieniu stałego domu!

Jak to zrobić? To proste!- Znajdź swojego wymarzonego psiaka w naszym schronisku i raz w miesiącu dokonuj przelewu, uzgodnionej z nami wcześniej kwoty, dzięki któremu specjalnie dla niego trafi jedzenie i medykamenty, których potrzebuje- informuje schronisko.

Dane do przelewu:
Numer rachunku: 32 1240 5497 1111 0000 5006 4065
Nazwa odbiorcy: Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
Tytuł przelewu: „Wirtualna adopcja ”

Wolontariusze w zamian będą wysyłać zdjęcia pupila oraz bieżące informacje z jego życia oraz samopoczucia.

Zapisz

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/Leon2.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/Leon2-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIDzień Kundelka,kundel,Schronisko w Krzesimowie
Czy wiecie, że dzisiaj obchodzimy Dzień Kundelka? To nieformalne, polskie święto wszystkich wielorasowych psów. Obchodzone jest 25 października, w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.  Ta data to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Z tej okazji warto...