Gra Piaskovii dużo lepsza niż wynik

Rezultat spotkania trampkarzy młodszych Piaskovii z Granitem Bychawa nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Podopieczni trenera Michała Blocha przegrali to spotkanie aż 1:5 (1:3), ale z przebiegu gry nie zasłużyli na taką porażkę. Spotkanie ustawiła bramka dla gości z 7 minuty. Strzał z 25 metrów zlekceważył Jasiek Depta i piłka po jego rękach „wśliznęła się” do siatki.
Bramka: Damian Kapica (20′).
Piaskovia: Jan Depta, Krystian Michałowski, Kasper Krupiński, Kacper Rycerz, Jakub Siedlecki, Adrian Pochwatka, Kornel Woźniak, Paweł Ponieważ, Kacper Danielewicz, Damian Kapica oraz Damian Kolasa, Maciej Ścibak, Piotr Klimek, Wiktor Idzik, Karol Ziętek, Kacper Chęciński, Dawid Jagiełło.
Po tym golu Piaskovia starała się mocniej ruszyć na rywala. Gospodarze przeważali, ale rywalom wyszedł fantastyczny strzał na 2:0. Tym razem pomocnik Granitu „zakręcił” naszym obrońcą i z narożnika pola karnego „huknął” w samo okienko. Na tego gola nasi futboliści odpowiedzieli wyśmienicie. W sytuacji sam na sam Damian Kapica zachował spokój i niczym rasowy snajper klasyczną „podcinką” ulokował piłkę w siatce. Niestety w końcówce pierwszej połowy podopieczni trenera Michała Blocha, po prostopadłym podaniu za linię obrony, stracili jeszcze jednego gola. Wcześniej kilka dogodnych sytuacji zmarnowali: Albert Kicia i Kapica. W drugiej połowie przyjezdni z Bychawy wbili Piaskovii jeszcze dwa gole, w tym jednego po kolejnym błędzie Depty. W tym czasie nasi seryjnie marnowali kolejne dobre sytuacje podbramkowe…
Uważam, że nie powinniśmy przegrać tak wysoko. Mecz był wyrównany, ale zespół Granitu był bezlitosny pod nasz bramką. Po prostu wykorzystali to co mieli. My za to raziliśmy nieskutecznością, gdzie w zdecydowanie lepszych sytuacjach od gości nie potrafiliśmy zdobyć gola. Gdybyśmy byli skuteczniejsi i Jasiek nie popełnił dwóch bardzo prostych błędów, to rezultat mógłby wyglądać zupełnie inaczej. To nie był chyba nasz dzień, ale głowy do góry! Postraszyliśmy lidera i na następne mecze pojedziemy na pewno walczyć o pełną pulę – przyznał Michał Bloch, trener trampkarzy młodszych Piaskovii.
W ramach siódmej kolejki Piaskovia w najbliższą sobotę 7 października o godz. 13 na własnym boisku będzie podejmować ULKS Dzierzkowice.