Ponad 6 tysięcy osób z województwa lubelskiego zgłosiło się już do ZUS po emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym. Od 1 października kobiety mogą przechodzić na świadczenie w wieku 60 lat, a mężczyźni – 65 lat.

Wnioski o emerytury w obniżonym wieku można było składać od 1 września. Przez cały miesiąc do placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim wpłynęły w sumie 8074 wnioski o przyznanie emerytury, z tego 6360 wniosków dotyczyło emerytury w wieku 60/65 lat.

ZUS spodziewa się, że do końca roku o emeryturę w obniżonym wieku wystąpi w województwie ok. 16 tys. osób. To znaczy, że 40 procent z nich złożyło wniosek przy pierwszej nadarzającej się okazji. Najwięcej klientów odwiedziło instytucję w pierwszych dniach września, później wpływ wniosków ustabilizował się.

Zainteresowanie emeryturami w wieku 60/65 lat jest jednak znacznie większe niż to wynika ze złożonych do tej pory wniosków. Ogromna grupa osób w ubiegłym miesiącu przyszła do ZUS po informacje i wyjaśnienia w sprawach emerytalno-rentowych.

 

ZUS Lublin

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/zus1.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/zus1-300x204.jpgD.C.AKTUALNOŚCIemerytura,wcześniejsza emerytura,ZUS
Ponad 6 tysięcy osób z województwa lubelskiego zgłosiło się już do ZUS po emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym. Od 1 października kobiety mogą przechodzić na świadczenie w wieku 60 lat, a mężczyźni – 65 lat. Wnioski o emerytury w obniżonym wieku można było składać od 1 września. Przez cały miesiąc do...