Policjanci ze Świdnika zatrzymali trzech mężczyzn, z których jeden dokonał kradzieży trzech rowerów górskich, natomiast dwaj pozostali pomogli w ich zbyciu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do popełnienia czynów. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując ustalenia operacyjne ustalili kto stoi za kradzieżą trzech rowerów skradzionych we wrześniu br. z klatek schodowych oraz z piwnicy w bloku na terenie Świdnika. Okazało się, że sprawcą jest 30-letni mieszkaniec Świdnika uprzednio karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna po kradzieży przekazywał rowery swoim znajomym tj. 30 i 28-latkowi, a ci wstawiali je do lombardu.

Sprawca kradzieży usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, który biorąc pod uwagę wcześniejszą jego karalność może zwiększyć mu ustawowe zagrożenie kary.

Dwaj pozostali mężczyźni przyznali się do pomocnictwa w zbyciu kradzionych rzeczy, jak również do niekorzystnego rozporządzania mieniem przez lombard, do których wstawili rowery wprowadzając pracownika w błąd co do własności przedmiotów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/68-114195.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/68-114195-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPP Świdnik,skradzione rowery,złodzieje rowerów
Policjanci ze Świdnika zatrzymali trzech mężczyzn, z których jeden dokonał kradzieży trzech rowerów górskich, natomiast dwaj pozostali pomogli w ich zbyciu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do popełnienia czynów. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując ustalenia operacyjne ustalili kto stoi za kradzieżą trzech...