Delegacja krwiodawców z Klubu HDK- PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki tym razem uczestniczyła w jubileuszu 30- lecia Klubu HDK przy Zakładach Tłuszczowych w Kruszwicy. Była to również okazja do spotkania się z krwiodawcami z całej Polski.

Kruszwica to miasto woj. kujawsko -pomorskim. Właśnie tam miały miejsce początki polskiej państwowości. Kruszwica słynie z ruin późnogotyckiego zamku z pozostałą Mysią Wieżą i basztą, z której rozpościera się widok na jezioro Gopło. Miasto słynie z zakładów tłuszczowych, w których produkuje się olej kujawski, Polskich Zakładów Zbożowych i cukrowni.

– Podczas takich wyjazdów zawsze zabieramy ze sobą materiały promujące nasze miasto, powiat i Zakład PZL- Świdnik. Oprócz uroczystości związanych z jubileuszem, staraliśmy się poznawać historię Kruszwicy i regionu. Kontakty nasze w dalszym ciągu są rozszerzane z klubami z całej Polski. Wracamy z miłymi wspomnieniami i z nadzieją czekamy na kolejny wyjazd, tym razem na jubileusz do krwiodawców w Kudowie Zdroju- mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK- PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Zapisz

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/IMG_3053.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/IMG_3053-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKlub Honorowych Dawców Krwi im. bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy "PZL-Świdnik",Kruszwica,krwiodawcy
Delegacja krwiodawców z Klubu HDK- PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki tym razem uczestniczyła w jubileuszu 30- lecia Klubu HDK przy Zakładach Tłuszczowych w Kruszwicy. Była to również okazja do spotkania się z krwiodawcami z całej Polski. Kruszwica to miasto woj. kujawsko -pomorskim. Właśnie tam miały miejsce początki polskiej państwowości....