Piłkarki z Wierzchowisk gromią rywalki!

W siódmej kolejce rozgrywek grupy małopolskiej II ligi kobiet drużyna Ludowego Klubu Sportowego Wierzchowiska na własnym boisku podejmowała jeden z najsłabszych zespołów rozgrywek – Bronowiankę Kraków. Podopieczne trenera Marka Maciejewskiego rozgromiły przyjezdne aż 10:0 (6:0)!
Bramki: Natalia Szczygieł 5 (17′, 23′, 30′, 44′-rzut karny, 48′), Weronika Fabian 2 (19′, 52′), Katarzyna Kot (41′), Jagoda Taźbirek (68′), Karolina Wieczorek (78′).
Wierzchowiska: Magdalena Badura (65′ Aleksandra Mańko), Dominika Bartnik, Izabela Bartocha, Edyta Danił, Kamila Osajkowska, Justyna Kasperek (60′ Teresa Skupińska), Natalia Pielecha, Emilia Wilkołek (58′ Natalia Flis), Natalia Szczygieł, Weronika Fabian (53′ Jagoda Taźbirek), Katarzyna Kot (62′ Karolina Wieczorek).
Mecz od początku do końca miał bardzo jednostronny przebieg. Drużyna z Krakowa przyjechała na to spotkanie tylko w dziesięcioosobowym składzie. Od pierwszego gwizdka sędziego całym zespołem broniła się praktycznie we własnym polu karnym. Po pierwszym kwadransie wynik w 17 minucie „otworzyła” Natalia Szczygieł. Dwie minuty później piękną indywidualną akcję przeprowadziła Weronika Fabian. Od 40 metra własnej połowy boiska mijała rywalki niczym tylko slalomowe. Zwodem minęła także bramkarkę i spokojnie skierowała futbolówkę do pustej bramki. Do 30 minuty hat-tricka skompletowała Szczygieł. Na listę strzelców przed przerwą wpisała się jeszcze Katarzyna Kot. Wynik na 6:0 z rzutu karnego za faul na Fabian ustaliła wspomniana Szczygieł. Zaraz po zmianie stron zrobiło się 8:0. Swojego piątego gola zdobyła Natalia, a cztery minuty później po raz drugi golkiperkę Bronowianki do kapitulacji zmusiła Weronika. Ostatnie dwa trafienia były dziełem rezerwowych. W 68 minucie wynik podwyższyła Jagoda Taźbirek, a 10 minut później gola zdobyła Karolina Wieczorek.
Kolejnym rywalem piłkarek z Wierzchowisk będzie Respekt Myślenice. Mecz z liderem tabeli, który w siedmiu meczach zanotował komplet zwycięstw, zostanie rozegrany na boisku w Wierzchowiskach w najbliższą niedzielę 22 października o godz. 14.