W dniach 17 – 30 października będzie zamknięty przejazd kolejowy „Świdnik-Wschód” w ciągu ulic Kosynierów i Chemicznej.

W związku z przebudową zostanie wstrzymany jedynie ruch samochodowy, zostaną wyznaczone objazdy ulicami Krępiecką i Kwiatową od ulicy Lubelskiej w Minkowicach. Ruch pieszych będzie odbywał się jak do tej pory czyli bez ograniczeń.  Jedyne utrudnienia w ruchu pieszych jakie mogą wystąpić będą spowodowane chwilowym nasileniem prac remontowych.,W ramach przebudowy wykonane zostanie przejście dla pieszych po drugiej stronie przejazdu kolejowego od ulicy Żwirki i Wigury we Franciszkowie i ul. Targowej w Świdniku.

O tej sprawie pisaliśmy już wielokrotnie, ponieważ mieszkańcy Franciszkowa od wielu lat walczyli o budowę przejścia. Radna Gminy Mełgiew Elżbieta Zawadzka wielokrotnie w imieniu mieszkańców apelowała o to do poprzednich władz powiatu lecz jej apele nie spotkały się z przychylnością. – Od 2007 roku, jeszcze nie będąc radną, walczyłam o takie rozwiązanie, nigdy jednak nie było na to zgody i chęci pomocy od byłego starosty Króla i poprzedniego wójta Mełgwi. W tamtym czasie problem nie istniał – informuje radna Zawadzka.

Już 19 stycznia 2016 roku w tej sprawie spotkali Dariusz Kołodziejczyk – Starosta Świdnicki, Zygmunt Grzechulski dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Lublinie, Ryszard Podlodowski – Wójt Gminy Mełgiew oraz radna Zawadzka. Podczas spotkania zapadły kluczowe decyzje dotyczące przebudowy.

– Obecnie drugą stroną przejścia mieszkańcy przechodzą nielegalnie, z narażeniem zdrowia i życia. Budowa przejścia po drugiej stronie nie jest niezbędna, ponieważ pół miasta korzysta tego rozwiązania, przykładowo działkowcy i mieszkańcy Franciszkowa. Z przejścia korzystają dzieci uczące się w świdnickich szkołach – informuje starosta Kołodziejczyk.

WTRAKTUALNOŚCI
W dniach 17 – 30 października będzie zamknięty przejazd kolejowy „Świdnik-Wschód” w ciągu ulic Kosynierów i Chemicznej. W związku z przebudową zostanie wstrzymany jedynie ruch samochodowy, zostaną wyznaczone objazdy ulicami Krępiecką i Kwiatową od ulicy Lubelskiej w Minkowicach. Ruch pieszych będzie odbywał się jak do tej pory czyli bez ograniczeń. ...