Ruszyła kampania informacyjna akcji „Bezpieczna kobieta”, prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, Shiroikaj Judo Club, oraz International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) – Sekcja Polska Lubelska Grupa Wojewódzka. W Świdniku i Lublinie pojawiły się bilbordy zachęcające panie do zapisania się na bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet.

Zajęcia wystartowały 12 września. W tym roku panie szczególnie licznie odpowiedziały na zaproszenie organizatorów – na zajęcia zapisało się ich aż 160. Zajęcia opierają się przede wszystkim na technikach judo, które prowadzący je Waldemar Białowąs, założyciel klubu Shiroikaj Judo Club, uprawia od ponad 40 lat.

– Podczas zajęć uczę panie jak zachować się w przypadku kradzieży, napadu czy pobicia – tłumaczy Waldemar Białowąs – wicestarosta świdnicki – są sytuacje, kiedy trzeba zareagować z siłą i determinacją aby skutecznie przeciwstawić się napastnikowi. Właśnie przełamywania barier i pokonywania własnych ograniczeń, ale także m.in. zasad zdrowego odżywiania staramy się uczyć panie podczas „Bezpiecznej kobiety” – zaprasza Białowąs.

Z bezpłatnych zajęć korzystają kobiety w różnym wieku. Odbywają się w sali gimnastycznej VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja przy ul Mickiewicza 36 w Lublinie oraz w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku przy ul. Szkolnej 1.

– Każda edycja „Bezpiecznej kobiety” to 3 trwające 3 miesiące kursy, w związku z tym rekrutację prowadzimy w sposób ciągły – informuje Waldemar Dziedzic organizator akcji z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – poza zajęciami z samoobrony panie biorą udział w zajęciach z psychologiem policyjnym, antyterrorystami oraz uczą się udzielania pierwszej pomocy. Warto skorzystać z oferowanej przez specjalistów wiedzy w trosce o własne bezpieczeństwo – zachęca policjant.

Zajęcia odbywają się w dniach:

Wtorki i czwartki godz. 17:00 i 18.00 – VI LO Lublin

Czwartki godz. 17.00 – Świdnik PCEZ ul. Szkolna 1

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Zapisywać można się w Wydziale Prewencji KWP w Lublinie pod numerem telefonu: 81 535 59 30.

Zapraszamy!

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/fot2-1024x304.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/fot2-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTBezpieczna kobieta,International Police Association,Krzysztof Żuk,KWP Lublin,PCEZ,Powiatowe Centrum,Shiroikai Judo Club,VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja,Waldemar Białowąs,Waldemar Dziedzic
Ruszyła kampania informacyjna akcji „Bezpieczna kobieta”, prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, Shiroikaj Judo Club, oraz International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) – Sekcja Polska Lubelska Grupa Wojewódzka. W Świdniku i Lublinie pojawiły się bilbordy zachęcające panie do zapisania się na bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet. Zajęcia wystartowały...