Połamane drzewa i zerwany dach to efekt wichury, jaka przeszła wczoraj nad naszym regionem.

Prędkość wiatru osiągała w porywach nawet do 100 km/h. Tylko od wczoraj strażacy odnotowali pięć poważnych zgłoszeń z terenu powiatu.

– Drzewa na jezdniach, utrudniające przejazd były zgłaszane wczoraj w miejscowościach: Minkowice obok stacji PKP, w Trawnikach oraz w Nowinach. Natomiast dziś o 6.30 na ul. Strażackiej w Świdniku drzewo oparte było o jedno z ogrodzeń posesji, a jego część wystawała na pas ulicy utrudniając przejazd. Przyjęliśmy także zgłoszenie o zerwanej części dachu z jednego z domów w miejscowości Siedliszczki – informuje Paweł Ostrowski z KPP SP w Świdniku.

Dziś wciąż panuje porywisty wiatr, w najcieplejszym momencie dnia będzie maksymalnie 6°C. Taka pogoda utrzyma się niestety do poniedziałku.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/12/b585824d.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/12/b585824d-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPPSP w Świdniku,Paweł Ostrowski,porywisty wiatr,wichura
Połamane drzewa i zerwany dach to efekt wichury, jaka przeszła wczoraj nad naszym regionem. Prędkość wiatru osiągała w porywach nawet do 100 km/h. Tylko od wczoraj strażacy odnotowali pięć poważnych zgłoszeń z terenu powiatu. - Drzewa na jezdniach, utrudniające przejazd były zgłaszane wczoraj w miejscowościach: Minkowice obok stacji PKP, w Trawnikach...