Wicestarosta Waldemar Białowąs z Dyrektor SOSW w Świdniku Elżbietą Krupą

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. H. Sienkiewicza w Świdniku jest już gotowy. Jego budowa ruszyła pod koniec sierpnia. Obecnie trwa odbiór budowlany, a już w przyszłym tygodniu będzie oficjalnie otwarty dla użytkowników.
Będzie miejscem głównie dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci autystycznych.

– To jedno z nielicznych takich miejsc nie tylko w Polsce, ale i w Europie – mówi wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, inicjator powstania obiektu. – Plac uwzględnia wszelkie trendy w projektowaniu tego typu obiektów, jest bezpieczny, m.in. posiada miękkie posadzki i bezpieczne odległości pomiędzy poszczególnymi elementami – dodaje.

Koszt budowy to prawie 200 tys zł, który w 50 % pokryje dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, pozostała część to wkład własny Powiatu Świdnickiego.

Już od przyszłego tygodnia z zabawy skorzystają nie tylko podopieczni SOSW w Świdniku, ale i inne dzieci w godzinach pracy Ośrodka, a po wcześniejszym umówieniu, również w weekendy.

Dzieci skorzystają m.in. z: huśtawki z gondolą dostosowanej dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i  karuzeli umożliwiającej zabawę kilku osobom na wózkach inwalidzkich. Do dyspozycji jest także huśtawka wahadłowa z siedziskiem typu bocianie gniazdo czy linarium w kształcie stożka.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/DSC_9595-a-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/DSC_9595-a-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAotwarcie placu zabaw,plac zabaw,Plac zabaw dla dzieci ze spektrum autyzmu,Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku,Waldemar Białowąs
Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. H. Sienkiewicza w Świdniku jest już gotowy. Jego budowa ruszyła pod koniec sierpnia. Obecnie trwa odbiór budowlany, a już w przyszłym tygodniu będzie oficjalnie otwarty dla użytkowników. Będzie miejscem głównie dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci autystycznych. - To jedno z...