W minionym tygodniu świdniccy policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Woli Piaseckiej, Przedszkole nr 6 w Świdniku i szkołę podstawową nr 3 w Świdniku. Na spotkaniach poruszane były zagadnienia w ramach projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci chętnie współpracowały z mundurowymi, a dzieci z przedszkola zachwycone były „zajęciami praktycznymi” na drodze, gdzie ćwiczyły bezpieczne poruszanie się oraz przechodzenie przez jezdnię a wszystko pod czujnym okiem policjantów z ruchu drogowego.

Policjanci ze Świdnika w ubiegłym tygodniu spotkali się z kolejnymi dziećmi, aby przybliżać i utrwalać ich wiedzę w temacie bezpieczeństwa w szkole, przedszkolu, na drodze i w domu. Tym razem odwiedzali szkołę podstawową w Woli Piaseckiej i w Świdniku oraz dwukrotnie przedszkole nr 6 w Świdniku.

W szkole podstawowej pogadanki z dziećmi przeprowadzili mundurowi realizując kampanię pod patronatem MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Rozmawiali o zagrożeniach jakie można spotkać w drodze do szkoły i ze szkoły oraz w trakcie zabaw na dworze i w domu.

Spotkanie z przedszkolakami zostało podzielone na dwa panele. Pierwszego dnia na spotkaniu dzieci dowiedziały się o ogólnie rozumianym bezpieczeństwie, odpytane były ze znajomości numerów alarmowych oraz sytuacji w których należy powiadamiać służby. Kolejny dzień to pogadanka na temat bezpiecznego zachowania na drodze i przybliżenie pracy policjantów z ruchu drogowego. Największy entuzjazm budziły zajęcia praktyczne. Mundurowi wraz z dziećmi wyszli na ulice miasta, gdzie ćwiczyły bezpieczne poruszanie się i przechodzenie przez przejścia dla pieszych.

 

E.D.

Zapisz

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/358-113777.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/358-113777-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIEDUKACJAbezpieczeństwo,bezpieczna droga do szkoły,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny,policja
W minionym tygodniu świdniccy policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Woli Piaseckiej, Przedszkole nr 6 w Świdniku i szkołę podstawową nr 3 w Świdniku. Na spotkaniach poruszane były zagadnienia w ramach projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci chętnie współpracowały z mundurowymi, a dzieci...