To już koniec letniego sezonu na świdnickim lotnisku. Zmianie ulega siatka połączeń. W weekend zakończone zostaną loty do Dublina i zainaugurowane do Mediolanu.

Ze Świdnika będzie można wylecieć do Mediolanu i do Werony. To propozycja easyJet. Inauguracja lotów pomiędzy Lublinem, a Mediolanem została zaplanowana na niedzielę 29 października 2017 r. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. – Port Lotniczy Lublin skutecznie pozyskuje nowych przewoźników i rozwija siatkę połączeń. Przez ostatnie 2 lata konsekwentnie pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem. To jeden z najpopularniejszych przewoźników w Europie, cieszący się uznaniem pasażerów we Włoszech i w innych krajach europejskich. Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech. Jestem przekonany, że to połączenie znajdzie również uznanie wśród licznej Polonii z naszego regionu, pracującej lub odwiedzającej swoje rodziny w Lombardii i innych rejonach Włoch. Ponieważ swoim zasięgiem wykraczamy znacznie poza nasz region, spodziewamy się także, że nowa trasa easyJet znajdzie uznanie wśród naszych pasażerów z Ukrainy i Białorusi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych nowych połączeń uruchomionych w tym roku z Lublina – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Z siatki połączeń znikają rejsy do Dublina. Z kolei linie Small Planet od 23 grudnia do 24 lutego rozpoczynają połączenia do Werony. W zimowej siatce połączeń nie zabraknie też lotów do Tel Awiwu, do którego loty oferują LOT i Wizz Air. W zimie ze świdnickiego lotniska będziemy mogli się udać w 13 kierunkach.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/wizz-111-1024x589.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/wizz-111-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIlotnisko,PLL Świdnik,zimowa siatka połączeń
To już koniec letniego sezonu na świdnickim lotnisku. Zmianie ulega siatka połączeń. W weekend zakończone zostaną loty do Dublina i zainaugurowane do Mediolanu. Ze Świdnika będzie można wylecieć do Mediolanu i do Werony. To propozycja easyJet. Inauguracja lotów pomiędzy Lublinem, a Mediolanem została zaplanowana na niedzielę 29 października 2017...