Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku funkcjonuje od 1979 roku. Wciąż się zmienia i oferuje nowe formy aktywności dla młodzieży oraz seniorów ze Świdnika. Przy SDK funkcjonuje Społeczna Rada Programowa, czyli organ, który inicjuje formy działania i opracowuje ich program.

W tym tygodniu jej nowym przewodniczącym został Paweł Walczak. Ten znany w amatorskim środowisku piłkarskim świdniczanin zapowiada, że „świeża krew” w zespole może przynieść nowe pomysły na stare problemy.

-Mam nadzieję, że świeże spojrzenie na problemy Domu Kultury pomogą mi działać konstruktywnie. W pierwszej kolejności należy zająć się sukcesywnym remontem, na początek wymienić parkiet na sali widowiskowej. To bardzo ważne, by stworzyć odpowiednie warunki dla uczęszczających na zajęcia. Jestem przekonany, że razem z pozostałymi członkami rady będziemy mogli przysłużyć się mieszkańcom Świdnika – zapewnia Paweł Walczak.

Od kilku miesięcy jest członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku. To właśnie jej przewodniczący zaproponował mu funkcję w radzie SDK.

Paweł Walczak od wielu lat związany jest ze sportem. Obecnie jest drugim trenerem i dyrektorem sportowym klubu „Świdniczanka”. Jak twierdzi, zasady, jakimi kieruje się dobry sportowiec powinno się przenosić w inne sfery życia.

– Dla mnie zawsze najważniejsza jest drużyna. Liczy się dobro zespołu. Działając w pojedynkę niewiele można osiągnąć – twierdzi Walczak.

Ponadto w skład rady wchodzą: Marta Różyło, Alina Szajewska, Stanisław Pawlikowski i Zdzisław Danyluk. Już na początku listopada odbędzie się kolejne spotkanie rady, na którym dyrektor SDK Anna Polanowska przedstawi pracowników i najważniejsze informacje o domu kultury.

Jak nowy przewodniczący Społecznej Rady Programowej Spółdzielczego Domu kultury sprawdzi się w nowej funkcji? Ocenią najbardziej wymagający – dzieci i młodzież, które od lat z chęcią uczęszczają do SDK na zajęcia plastyczne, zajęcia w modelarni lotniczej czy tańca nowoczesnego.

W SDK funkcjonuje też Chór „Tercja”, Klub Seniora „Spokojna Przystań” oraz Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „Spokojna Przystań”. Ponadto proponuje udział w różnorodnych kołach zainteresowań, akcjach plastycznych, festiwalach i przeglądach.

-Jako ojciec zdaję sobie sprawę jak ważne jest rozwijanie w dzieciach pasji, które skutecznie odciągają je od komputera. Cieszę się, że będę uczestniczył w tym ważnym procesie – kwituje Paweł Walczak.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/logo.pnghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/10/logo-300x300.pngD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAAnna Polanowska,Paweł Walczak,SDK,Społeczna Rada Programowa przy SDK
Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku funkcjonuje od 1979 roku. Wciąż się zmienia i oferuje nowe formy aktywności dla młodzieży oraz seniorów ze Świdnika. Przy SDK funkcjonuje Społeczna Rada Programowa, czyli organ, który inicjuje formy działania i opracowuje ich program. W tym tygodniu jej nowym przewodniczącym został Paweł Walczak. Ten...