Dziś rozstrzygnięto XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Nasi skrzydlaci przyjaciele”.
Organizatorem corocznego wydarzenia jest Środek Szkolno – Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza. Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego w Świdniku i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie jest adresowany do uczniów szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego i miasta Świdnika.

Wpłynęły aż 363 prace przedstawiające różne oblicza ptaków, przygotowane pod kierunkiem 49 nauczycieli z 13 placówek. Uzdolnionych uczniów z terenu powiatu nagradzal wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs i Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW w Świdniku.

– Cieszę się, że już po raz szesnasty uczniowie z poszczególnych szkół podstawowych i ośrodków mieli szansę na integrację i zaangażowali się w ochronę środowiska. Gratuluję wszystkim uczestnikom doskonałego poziomu artystycznego – mówił do dzieci wicestarosta Waldemar Białowąs.
Najlepsze prace można oglądać na wystawie w Spółdzielczym Domu Kultury do końca listopada, wszystkie pozostałe dostepne są w Ośrodku.

-Podstawowym celem konkursu jest rozbudzenie w uczniach świadomości, że stan środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Muszę przyznać, że tegoroczne prace odznaczają się pomysłowością i wysoką estetyką wykonania – ocenia Elżbieta Krupa.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Ewa Kowalik, przewodnicząca rady rodziców SOSW, Weronika Witkowska, plastyk PSOUU Koło w Świdniku, a także licznie zgromadzeni uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i nauczycielami.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/DSC_0318-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/DSC_0318-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKAElżbieta Krupa,konkurs plastyczny,Nasi skrzydlaci przyjaciele,SOSW Świdnik,Waldemar Białowąs
Dziś rozstrzygnięto XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Nasi skrzydlaci przyjaciele”. Organizatorem corocznego wydarzenia jest Środek Szkolno – Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza. Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego w Świdniku i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie jest adresowany do uczniów szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego i miasta Świdnika. Wpłynęły...